Yoğun bakımdaki corona hastasından ‘halay’ tepkisi

Yoğun bakım servisinde corona virüsüyle mücadele eden Remzi Özbay vatandaşları uyardı. Düğünlerden gelen üzücü görüntülere tepki gösteren Özbay, "Ben duyuyorum, bütün köyleri sarmış halay. Halay ne? Çok dikkat etmeleri lazım" dedi.

Ankara’da corona virüsüne yakalanan Remzi Özbay (54), altı gündür Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi görüyor.

Yoğun bakımda virüse karşı herkesi dikkatli olması konusunda uyaran Özbay, bayramlarda, düğünlerde toplu etkinliklerin yapılmasının çok tehlikeli olduğunu vurguladı.

(FOTO: DHA)

Özbay şöyle konuştu:

* Bayramlara gelmesinler, kesinlikle istemiyorum. Eş, dost, yakın, olmuyor. Ağabeyim bana gönül koyuyor. Bugünler, gönül koyulacak günler değil olmaz. Sen kendi sağlığına bak. Kendi sağlığını düşünmediğin gibi vatandaşın sağlığını hiçe sayma.

* Ben duyuyorum, Haymana’nın bütün köylerini sarmış halay. Halay ne? Yazık ülkemize, yazık. Çok dikkat etmeleri lazım. Yaşlılar da artık gelecek, gençlerin kulağını çekecek.

* Ülkemiz bu durumdayken bunlar olmayacak, olamaz. Temizliğini yapacaksın. Sabah kalktığında duşunu alacaksın, tıraşını yapacaksın.

* “Aman torunum gelme”, “Aman çocuğum gelme” diyerek, öyle anlaşmıştık. Maalesef yenik düştük. Kendimi şu anda iyi hissetmiyorum. (DHA)

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhan: 15 gün daha vaka artışı olabilir İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhan: 15 gün daha vaka artışı olabilir Eğitim-Sen: İki günde 80 okulda vaka görüldü! İlginizi Çekebilir Eğitim-Sen: İki günde 80 okulda vaka görüldü!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Bilim Corona kurban okul Sağlık Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi söz Türkiye
Loading...