Sözcü Plus Giriş

3. faz sonuçları açıklandı mı? 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Sosyal yardım başvuru ve başvuru sorgulama linki…

Türkiye’de corona virüsü sebebiyle milyonlarca insan işsiz kaldı ya da ücretsiz izne çıkarıldı. Ekonomik olarak büyük yıkımın yaşandığı corona virüsü sürecinde, devlet tarafından bazı yardım paketleri açıklandı. Bunlardan biri de 1000 TL nakdi olarak ödenecek olan Pandemi sosyal yardım paketi oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen ve üç kısım olarak planlanan sosyal yardımların ilk iki kısmı ödendi. Üçüncü faz için ise e-Devlet üzerinden başvurular alınmaya başlandı. Peki, başvuruların devam ettiği 1000 TL yardımlardan kimler yararlanabilir? Pandemi 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır? 1000 TL yardım başvuru sonuçları açıklandı mı? Pandemi sosyal yardımlarla ilgili bilinmesi gereken her şey haberimizde…

09:51 -
3. faz sonuçları açıklandı mı? 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Sosyal yardım başvuru ve başvuru sorgulama linki…

Türkiye'de corona virüsü ile birlikte işsizlik oranları tavan yapmış durumda. Corona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla birçok dükkan hizmet verememiş ve işçiler ücretsiz izne çıkarılmıştı. Bu durum sonrası ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlar, devlet kanalı ile yapılacak yardımlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kanalı ile ödeneceği açıklanan 1000 TL Pandemi sosyal yardımlara nasıl başvuruda bulunacağını merak eden ihtiyaç sahipleri, tüm detayları haberimizden öğrenebilir…

PANDEMİ SOSYAL DESTEK YARDIMLARINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Programı Başvuru Açıklaması;

AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.

Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.

Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

AYNI HANEDEN SADECE BİR KİŞİYE

Pandemi sosyal destek yardımları kişi bazlı değerlendirilmeyecek. Başvurular haneye göre kabul edilecek veya edilmeyecek. 1000 TL nakdi yardımlardan aynı hanede yaşayan sadece bir kişi yararlanabilecek.

1000 TL YARDIM BAŞVURUSU E-DEVLET

e-Devlet üzerinden, pandemi sosyal destek yardım başvurusu;

‘* TC kimlik numaranızın son hanesine göre,

* 0 – Pazartes

* 2 – Salı

* 4 – Çarşamba

* 6 – Perşembe

* 8 – Cuma günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

* Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama yok' yapabilir.

E-DEVLET YARDIM BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

Foto: DepoPhotos

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sosyal yardım parası başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklandığı andan itibaren aşağıdaki linkten sorgulanabilir olacak.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM SORGULAMA LİNKİ

Foto: Shutterstock

PANDEMİ SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ NE ZAMAN OLACAK?

Bakanlık sosyal yardımların üç kısımda ödeneceğini belirtmişti. 1. faz ödemeleri aybaşında hesaplara geçmişti. 2. faz ödemeleri ise geçtiğimiz hafta başlamıştı. Bu ödemelerin de bu hafta içinde bitmesi gerekiyor. e-Devlet üzerinden başvuru yapılan 3. Faz sosyal yardım ödemelerinin de Mayıs ayı içerisinde ödeneceği tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABER500 TL yardım bayram harçlığı iddiasına Bakanlık'tan yanıt! 500 TL yardım bayram harçlığı iddiasına Bakanlık'tan yanıt!
Son güncelleme: 11:13 12.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more