Part-time millet bahçesi

İstanbul’daki Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü’ne ‘Part-time’ millet bahçesi yapıldı. Millet bahçesi hafta içi kapalı, hafta sonu ise halka açık olacak.

Part-time millet bahçesi

Öğrencilerin tepkisine rağmen İstanbul'daki Yıldız Teknik Üniversitesi'nin (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü'ne ‘Part-time' millet bahçesi yapıldı. Millet bahçesi hafta içi kapalı, hafta sonu ise halka açık olacak.

ÖZERKLİĞE TERS

TBMM KİT Komisyonu'nda TOKİ hesapları ele alınırken konu gündeme geldi. YTÜ mezunu CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Öğrenciler, rektörlük ve TOKİ arasında büyük bir problem var. Üniversite kampüs alanının içine bir millet bahçesi yapılıyor. Bu durum o okulun özerkliğine ve okulun içindeki öğrencilerin kendi sosyal faaliyetleri için kullanabilecekleri alana farklı anlamlar da yüklenmesine neden oluyor” dedi.

Deniz Yavuzyılmaz

TOKİ Başkanı Ömer Bulut ise “Hafta içi kullanımı mümkün değil, hafta sonu da orada yine üniversitenin alacağı kararlar doğrultusunda olacak. Öğrencilerimiz için yapılandı ama vatandaşla da paylaştık. Ben Orta Doğu  mezunuyum, hafta sonu orada aileler gelip gayet rahat kullanabiliyorlar” yanıtı verdi.

 

15 milyon lira harcanan millet bahçesi bir yıl içinde dökülmeye başladı İlginizi Çekebilir 15 milyon lira harcanan millet bahçesi bir yıl içinde dökülmeye başladı Millet bahçesinde katliama hazırlık İlginizi Çekebilir Millet bahçesinde katliama hazırlık Konya'ya 45 milyon liralık Millet Bahçesi İlginizi Çekebilir Konya'ya 45 milyon liralık Millet Bahçesi

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...