AKP milyarlık bir ihaleyi daha gizli saklı bitirdi

Bursa'daki 815. 7 milyon liralık karayolu ihalesi, kimselere duyurulmadan, kapalı kapılar ardında özel olarak davet edilen Akyapı İnşaat'a verildi.

AKP milyarlık bir ihaleyi daha gizli saklı bitirdi

AKP iktidarı yaklaşık bir milyarlık bir büyük ihaleyi daha gizli saklı tamamladı. Bursa’daki karayolu yapım işi ihalesinde, yine kanunun esas usül olarak belirlediği rekabete imkan tanıyan “açık” usül tercih edilmedi.

AKP’nin istediği işi istediği müteahhide verme aracı haline gelen 21-b Pazarlık usulüyle düzenlenen ihale, duyuru ilanı yayınlanmadan gerçekleştirildi.

24 Haziran günü yapıldığı öğrenilen ve 877 milyon 600 bin TL yaklaşık maliyet belirlenen ihale,  özel olarak davet edilen Akyapı İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’ye 815 milyon 729 bin TL’ye verildi.

HAZİRAN 2023’TE TAMAMLANACAK 

Kapalı kapılar ardında gerçekleştirilen ihalenin sözleşmesi 18 Temmuz’da imzalandı. Tam adı, “Bursa-Karacabey Ayrımı-Zeytinbağı İl Yolu KM0+000-10+500 Arası İle Gebze -Orhangazi-İzmir Otoyolu KM 117+260-Teknosab Kavşağı Yapım İşi” olan projenin 2 Ağustos’ta başlaması ve 12 Haziran 2023’te tamamlanması öngörüldü.

TCDD, gizli saklı ihalede 'Nas' dedi İlginizi Çekebilir TCDD, gizli saklı ihalede 'Nas' dedi Kanal İstanbul ihalesini, Danıştay'a inat aynı firmalara iki katına verdiler İlginizi Çekebilir Kanal İstanbul ihalesini, Danıştay'a inat aynı firmalara iki katına verdiler

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...