Kylie Jenner ve Kim Kardashian, Instagram’a tepkili: “TikTok olmaya çalışmayı bırak”

Kylie Jenner ve Kim Kardashian, Instagram'a "TikTok olmaya çalışmayı bırakın" çağrısında bulundu. Jenner, 2018'de artık Snapchat kullanmadığını tweetlediğinde sosyal medya şirketinin hisseleri düşmüştü.

Kylie Jenner ve Kim Kardashian, Instagram’a tepkili: “TikTok olmaya çalışmayı bırak”

Instagram’da toplam 686 milyon takipçisi olan Kylie Jenner ve Kim Kardashian, pazartesi günü hikaye güncellemelerinde Instagram’a “TikTok olmaya çalışmayı bırak” dedi.

Instagram, TikTok ile rekabet edebilmek için son zamanlarda değişiklikler yapıyor ve özellikle gençlerin tercih ettiği TikTok’a benzemeye çalışıyor. Ancak Meta çatısı altında bulunan sosyal medya platformunun bu hamleleri herkesi memnun etmiyor.

Instagram’daki değişikliklere son olarak ses çıkaranlar arasında da platformun bol takipçili iki kullanıcısı yer alıyor.

SNAPCHAT’İ BIRAKTIĞINDA ŞİRKETİN HİSSELERİ DÜŞMÜŞTÜ

Kylie Jenner ve Kim Kardashian profillerinin Hikayeler bölümünde son zamanlarda sosyal medya platformunda yayılan bir mesaj yayınladı: “TikTok olmaya çalışmayı bırakın. Sadece arkadaşlarımın şirin fotoğraflarını görmek istiyorum.”

Jenner’ın Instagram’da 360 milyon takipçisi varken, Kardashian’ın 326 milyon takipçisi var.

2018’de Jenner, uygulamanın yeniden tasarlanmasından sonra artık Snapchat kullanmadığını tweetledikten sonra, Snapchat hisselerinde yüzde 8’den fazla düşüş yaşanmıştı. O zamanki tahmini kayıp, 1 milyar doların üzerindeydi.

Gençler haber almak için Instagram ve TikTok'u tercih ediyor İlginizi Çekebilir Gençler haber almak için Instagram ve TikTok'u tercih ediyor Meta, 350 binden fazla Instagram profilini klonlayan Türk'e dava açtı İlginizi Çekebilir Meta, 350 binden fazla Instagram profilini klonlayan Türk'e dava açtı TikTok: 'Facebook gibi bir sosyal ağ değiliz, bir eğlence platformuyuz' İlginizi Çekebilir TikTok: 'Facebook gibi bir sosyal ağ değiliz, bir eğlence platformuyuz'
Loading...