Meta CEO’su Mark Zuckerberg, çalışanın “tatil” sorusuna sinirlendi

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, bir rapora göre, düşük performans gösteren işçileri işten çıkarma planlarını açıkladığı bir toplantı sırasında tatil günlerini soran bir çalışandan duyduğu rahatsızlığı gizleyemedi.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, çalışanın “tatil” sorusuna sinirlendi

30 Haziran’da Meta’da yapılan sanal bir Soru-Cevap toplantısında, Mark Zuckerberg‘in Chicago merkezli bir çalışanın “Meta Günleri”nin veya Covid-19 pandemisi sırasında tanınan fazladan izinlerin 2023’te devam edip etmeyeceğini sormasının ardından “görünür bir şekilde sinirli gözüktüğü” bildirildi.

The Verge tarafından elde edilen bir kayda göre Zuckerberg, önceden kaydedilmiş soruyu dinledikten sonra “Hımm… tamam. Soru-Cevap’ın geri kalanındaki tonuma bakılırsa, buna tepkimin ne olduğunu tahmin edebilirsiniz” dedi.

Aynı toplantıda Zuckerberg, Meta’nın çalışanları için daha yüksek standartlar uygulayacağını ve yeni performans eşiğini karşılayamayanlarla bağlarını keseceğini açıkladı.

Meta CEO’su, “Gerçekçi olarak, muhtemelen şirkette olmaması gereken bir grup insan var.”

“Beklentileri yükselterek ve daha agresif hedeflere sahip olarak, bazılarınızın buranın size göre olmadığına karar verebileceğini düşünüyorum. Bana uyar” dedi.

HİSSELERİ DEĞER KAYBEDİYOR, ŞİRKETE GÜVEN AZALIYOR

Meta, piyasada büyük bir gerileme ile mücadele ederken, veriye doğru maliyetli bir yatırım yaptığı için işe alımları dondurma ve diğer maliyet düşürücü önlemleri yürürlüğe koydu. Şirketin hisseleri bu yıl %50’den fazla değer kaybetti.

30 Haziran’daki Zuckerberg, Meta’nın mühendisler için işe alım planlarını bu yıl en az %30 yavaşlatacağını ve başlangıçta öngördüğü 10.000 yerine yaklaşık 6.000 veya 7.000 işçi ekleyeceğini söyledi. Bu, bazı boş pozisyonların doldurulmadan kalacağını gösteriyor.

Açıklanan yeni kararlar, çalışanlar arasında büyük tepki gördü ve şaşkınlıkla karşılandı.

Bu arada, şirketin pazarla ilgili zorluklarla ve yasa koyucuların iş uygulamalarıyla ilgili devam eden incelemeleriyle uğraşırken, çalışanların Meta’nın üst yönetimine olan inancının düştüğü bildirildi.

Dahili bir anket, Meta çalışanlarının sadece %39’unun şirketin geleceği hakkında iyimser olduğunu ve sadece %42’sinin “yönetime güvendiğini” söyledi.

 

Meta CEO'su Mark Zuckerberg evini 554 milyon TL'ye satıyor İlginizi Çekebilir Meta CEO'su Mark Zuckerberg evini 554 milyon TL'ye satıyor Mark Zuckerberg, Metaverse'e 1 milyar insanın gelmesini bekliyor İlginizi Çekebilir Mark Zuckerberg, Metaverse'e 1 milyar insanın gelmesini bekliyor Mark Zuckerberg'in metaverse takıntısı, Facebook çalışanlarını bezdirdi İlginizi Çekebilir Mark Zuckerberg'in metaverse takıntısı, Facebook çalışanlarını bezdirdi

 

Loading...