Netflix, şifre paylaşımlı ödeme planını 5 ülkede başlatıyor

Netflix, beş Latin Amerika ülkesinde, müşterilerin ek bir aylık ücret karşılığında yasal olarak şifre paylaşımı ile hizmetten yararlanabileceği bir seçenek sunuyor.

Netflix, şifre paylaşımlı ödeme planını 5 ülkede başlatıyor

Yayın akışı platformu Netflix, geçtiğimiz aylarda yaşadığı abone sayısında düşüşler yaşadığını açıkladıktan sonra yeni aksiyonlar alacağını duyurmuştu. Şirketin bu konuda üzerinde durduğu konulardan biri de şifre paylaşımı.

Platform, önümüzdeki aydan itibaren Arjantin, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala ve Honduras’ta “ev ekle” özelliğinin kullanıma sunulacağını açıkladı. Bu özellikle, şirket, şifre paylaşımı yapanlara daha ekonomik bir paket sunmayı hedefliyor.

Özellik, yayıncının Mart ayında Şili, Kosta Rika ve Peru’da müşterilerin hane dışındaki bireylerin Netflix’e erişmesine izin vermek için aylık bir ücret ödemesine olanak tanıyan “ekstra üye ekle” özelliği sunmasından sonra geldi.
Netflix, 30 milyonu ABD ve Kanada’da olmak üzere dünya çapında 100 milyondan fazla ödeme yapmayan kullanıcı olduğunu tahmin ediyor.

1,6 MİLYAR DOLARLIK GELİR ELDE EDEBİLİR

Netflix ürün inovasyon direktörü Chengyi Long, yeni özelliği duyurduğu blog yazısında, “Haneler arasında yaygın hesap paylaşımı, uzun vadeli yatırım yapma ve hizmetimizi iyileştirme yeteneğimizi baltalıyor” dedi.

Beş yeni pazarda, Netflix üyelerinin akış erişimi için ek bir “ev” satın alma maliyeti: Arjantin’de ev başına ayda 219 peso; ve Dominik Cumhuriyeti, Honduras, El Salvador ve Guatemala’da ev başına aylık 2,99 dolar.

Wall Street firması Cowen’in tahminlerine göre Netflix, dünya çapında parola paylaşımlı ödeme yükseltme planlarını başlatırsa, yılda 1,6 milyar dolarlık küresel gelir elde edebilir.

Netflix, reklam göstermek için ünlü stüdyolardan izin almaya çalışıyor İlginizi Çekebilir Netflix, reklam göstermek için ünlü stüdyolardan izin almaya çalışıyor Johnny Depp'in yeni projesi belli oldu: Ünlü oyuncu Netflix projesi ile setlere dönüyor İlginizi Çekebilir Johnny Depp'in yeni projesi belli oldu: Ünlü oyuncu Netflix projesi ile setlere dönüyor 1 milyar saat izlenen Stranger Things de Netflix'i kurtaramıyor İlginizi Çekebilir 1 milyar saat izlenen Stranger Things de Netflix'i kurtaramıyor
Loading...