Samsung telefonlar aynı sorunla yeniden gündemde: Pilleri patlıyor

Ünlü YouTuber, İngiltere'deki son sıcak hava dalgası nedeniyle üç Samsung akıllı telefonun pillerinin patladığını iddia etti. Samsung telefonlarda yaşanan bu sorun yüzünden en son altı yıl önce 2,5 milyon Galaxy Note 7 cihaz geri çağrılmıştı.

Samsung telefonlar aynı sorunla yeniden gündemde: Pilleri patlıyor

Geçen hafta İngiltere’yi etkisi altına alan sıcak hava dalgasıyla mücadele eden birçok insandan biri olan tanınmış teknoloji eleştirmeni YouTuber, Samsung telefonlarından üçünün yoğun ısı nedeniyle patladığını iddia etti.

Arun Maini DailyMail.com’a, Samsung Galaxy S6, Galaxy Note 8 ve Galaxy S10’daki pillerin, önce büyüyerek üç katına çıktığını ardından da patladığını söyledi. Maini, Birleşik Krallık’taki birkaç kişinin daha aynı sorunu yaşadığını belirtti.

Başka bir teknoloji eleştirmeni Zaryab Khan, Maini’nin paylaşımında belirttiği soruna benzer bir sorun yaşadığını söyleyerek yorum yaptı: “Son zamanlarda Note 10+ ve S20 pillerim şişti.”

Samsung akıllı telefonların patlaması haberi, Ağustos 2016’da Apple’ın iPhone’larıyla rekabet etmek için piyasaya sürülen Galaxy Note 7 sorununu hatırlattı. Telefonlar piyasaya sürülüp satın alındıktan kısa bir süre sonra cihazlarının alev aldığına dair haberler çıkmaya başladı. Yeni modelin lansmanından sadece bir ay sonra, 2,5 milyon Galaxy Note 7 cihazı geri çağrıldı.

Samsung 'kendi cihazını kendin tamir et' dönemini başlatıyor İlginizi Çekebilir Samsung 'kendi cihazını kendin tamir et' dönemini başlatıyor Samsung, Galaxy kaynak kodunun hackerlar tarafından çalındığını doğruladı İlginizi Çekebilir Samsung, Galaxy kaynak kodunun hackerlar tarafından çalındığını doğruladı Sıcak hava dalgasında nasıl hayatta kalınır? Çay içmek serinletir mi? İlginizi Çekebilir Sıcak hava dalgasında nasıl hayatta kalınır? Çay içmek serinletir mi?
Loading...