Twitter açıkladı: Hükümetlerin veri talebi arttı

Şirket, geçen yıla göre hükümetlerden veri talebinin arttığını belirtirken, sosyal medya platformu ABD hükümetinin taleplerinin yüzde 69'unu karşılayarak dikkat çekti.

Twitter açıkladı: Hükümetlerin veri talebi arttı

Twitter, 20. defa son Şeffaflık Raporu’nu yayınladı. Altı aylık süreleri içeren rapor Temmuz-Aralık 2021 dönemine odaklanırken taleplerdeki rekor artış dikkat çekti.

Şirket, hükümetlerin taleplerinde bir artış olduğunu vurguluyor. Twitter, bu altı ay içinde 47.572 yasal bilgi talebi aldı. Hükümetler, yılın ilk yarısına kıyasla yüzde 103 daha fazla yasal talepte bulundu. Amerika Birleşik Devletleri ise her beş talepten birine karşılık aldı. ABD’yi; her biri iki bin taleple Hindistan, Japonya ve Fransa takip etti. Almanya ise 634 taleple beşinci sırada yer aldı.

Ayrıca Twitter, ABD hükümetinin taleplerinin yüzde 69’unu yerine getirdi.

Milyonlarca Twitter kullanıcısının verisi satışa çıktı İlginizi Çekebilir Milyonlarca Twitter kullanıcısının verisi satışa çıktı Twitter dava açıyor, Elon Musk dalga geçiyor İlginizi Çekebilir Twitter dava açıyor, Elon Musk dalga geçiyor Twitter, Hindistan hükümetine dava açtı İlginizi Çekebilir Twitter, Hindistan hükümetine dava açtı
Loading...