Kabuk değiştireceğiz, karşımıza çıkan engelleri aşmaya çalışacağız. Ay- Güneş karşıtlıkları Oğlak-Yengeç aksıyla huzursuz ve depresif olan enerjiyi daha fazla öne çıkartabilir. Yengeç burcu Ay'ın yönetimindedir. Kendinizi aynı anda hem kırılgan, hem öfkeli hissedebilirsiniz. Öfkesine yenik düşen çoğu insanla karşılaşmanız mümkündür.

Takıntılar artabilir, hissettiğiniz yoksunluk duygusu sizi dibe çekebilir. Derinlere atılan duygular yüzeye çıkacaktır. Sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek gergin havayı yumuşatabilir. Kişiyi ruhsal olarak dönüştürecek aynı zamanda geçmişe döndürecektir. Bazı şeyler için mücadele gerekebilir. Hayatınız, yaşadığınız yer, ilişkileriniz tadilat isteyebilir.

BAŞARI TUTKUSU AZİM, KARARLILIK

Oğlak burcu disiplin ve kontrol ister. Bizden geçici heveslere kapılmayı değil, iyi düşünüp akıllı kararlar almayı salık verir. İşini şansa bırakmaz. Ayaklarımızı yere sağlam basarsak uzun vadeye yayılan, emek verilen planları destekler. Ödülü kalıcıdır.

Hedefleriniz, kariyeriniz, hayatınızdaki otorite figürleri gündeminize yerleşebilir. Pozisyonunuz değişebilir, çalışma şekliniz değişebilir, çalışma arkadaşlarınız, yönetim kademelerindeki üstleriniz değişebilir. Aile içinde bazı mecburiyetler, sorumluluk ve görevler öne çıkabilir, hem aile hem kariyerin aynı anda yönetilmesi dengenizi bozabilir. Kuşkusuz işin sırrı disiplinde yatar.

Bütçe planlaması, hesap kitap konuları öne çıkarken, Dolunaya Venüs kavuşumu keyfi harcamaları arttıracaktır. Evinize daha fazla masraf yapabilir, dekorasyonu değiştirebilir, yuvanızı güzelleştirmek isteyebilirsiniz.

DUYGUSAL DEĞİL MANTIKLA YAKLAŞIN

Bu dönem kazançlarınız için daha fazla efor sarf edeceğinizi bilin, masraflarınızı kontrol edin ve imkan varsa kenara köşeye para koyun yani küçükte olsa biriktirin. Tutamayacağınız sözler vermekten bu dönem kaçının. Kimsenin güvenini sarsmayın, sorumluluğunu alamayacağınız davranışlardan uzak durun. Duygularınız kadar olaylara mantığınızla yaklaşın. Fikrine inandığınız kişilerin tecrübesinden yararlanın.

Dolunay başlangıç değil, bitiştir. Güneş- Plüto 150’lik açısı düzeni bozacak, değiştirecek, fırtınanın ardından hiçbir şey eskisi olmayacaktır. Oğlak burcunun güzel tarafı netlik taşımasıdır. Eksikleri toparlayabilir, ertelediğiniz işleri tamamlayabilirsiniz. Bazı arkadaşlıklara, dostluklara ya da aşk ilişkilerine mesafe konulabilir, uzlaşma sağlamak zor olabilir.

Sağlıkta dizler, kemikler, dişler, gözler, cilt hassasiyeti yaşanabilir. Globalde iktidar partisindeki yöneticilerin sağlıklarıyla ilgili gündemler, liderlerin hırs mücadelesi, gizli saklı bilgilerin açığa çıkması şeklinde meydana gelebilir. İktidar ve muhalefet liderlerinin birbirine söylemleri gündeme oturabilir. Eğlence sektöründe yeni düzenlemeler, vergi hırsızlıkları gündemde yer alacaktır.

Ülkemizde memurlar, işçiler, emekliler, sağlık sektörü, evcil hayvanlarla ilgili yeni kararlar alınabilir, bir takım iyileştirmeler yapılabilir.

Dün en uzun gün, en kısa gecenin yaşandığı yaz ekinoksu sonrası gökyüzünde ay ışığını çok parlak ve belirgin olarak gösterecek.

Yengeç mevsiminin başında ve sonunda yaşanacak çift etkili 2 dolunay. Duygularımız, ailemiz, vatanımız, güven duygumuz uzun süre mercek altında olacak. Her şeyi kontrol edebileceğinizi sanarak kendinize zulmetmeyin. Biraz yavaşlamayı unutmayın.

Sevdiğiniz şeylerle vakit geçirin. Dolunayın hayırlar getirmesini dilerim.