Eskimiş ve sıkışmış enerjiler bir anda patlayabilir, duygusal ilişkilerde maddi kaynaklar sebebiyle sorunlar büyüyebilir. Yay dolunayı sizden gizlenmiş bir gerçeği öğrenmenizdir.

Ekonomik olarak darboğaz, zam haberleri, vergi borçları; hak, adalet, hukuk, kanunlar, anayasa, yargı camiası önümüzdeki 15 gün boyunca gündem başlıkları olacaktır. Sabit gezegen kombinasyonu ve Neptün- Scheat sabit yıldız birlikteliği, sulardan gelebilecek zararları ve toprak hareketlerini meydana getirebilir. Akademisyenler ve gazetecilerle ilgili önemli gündemler medyada yer alabilir.

Dolunay ortak kazançlar, eşten gelen, aileden gelen miras ve mal paylaşımları, borç ve alacak konularını öne çıkartarak koşulları doğru gözden geçirmeyi ve geçmişten gelen çözülememiş para mevzularını tamamlamaya işaret edebilir. Parayı, yatırımları, kazançları daha fazla konuşacağız, daha fazla düşüneceğiz. Mahkemeler, davalar kiminin hukuksal bir süreci başlayabilir, kiminin sürüncemedeki hukuksal mücadelesi bitebilir.

Mars Koç burcunda 6. evde sağlık konularında bazı operasyon ve ameliyatlar gündeme gelebilir, beklenmedik masraflar öne çıkabilir. Bu sizi korkutmasın, bir sağlık sorununun sonuna gelinmiştir ve size şifa getirecektir. Göz, baş ve boyun rahatsızlıkları artabilir. Kazalara, çarpma, düşmelere dikkat edilmelidir. İki seçim arasında kalmak, kararsızlık yaşanabilir, her konu seçenekleriyle ele alınabilir, pozitif- negatif yönleri değerlendirilebilir. Dolunay meseleyi tamamlayacaktır.

Hayatı sorgulayabiliriz, sorularımıza cevap arayabiliriz, taleplerimizi açık bir şekilde dile getirebiliriz. Burada gri renge yer yoktur, siyah ya da beyaz gibi keskinlik istenebilir. Ancak bazı sorular cevapsız kalabilir, bazı şeyler zamana ihtiyaç duyabilir. Alternatif yollar aramak, seçenekleri arttırmak bu dönemde işe yarayabilir.

İkizler- Yay aksı uzaklara açılan pencerendir, ufkunun genişlemesidir, seni kısıtlayan koşullardan özgürleşmektir. Hayatındaki bir sayfanın kapanışıdır. Uzun yolculuklardır. İşinizi yurtdışına açabilir, uluslararası bir firmayla işbirliğine gidebilir, kendi işinizi kurmaya karar verebilirsiniz. Bir dönemin bitişi, bir maceranın sonu olabilir. Yurtdışında ev alabilir ya da bir gayrimenkulü satabilirsiniz.

Bakış açısı değişebilir, sürpriz gelişmeler karşısında hızlı başlangıç ve bitişlere gidilebilir. Yerleşik inançlar ve ısrar edilen doğrular karşısında özgürlük mücadelesi verilebilir. Kendi yolunu çizmen konusunda gökyüzü hem cesaret sunacak, hem de duygu ve düşünceleri dile getirmek için imkân sağlayacaktır.

Kendinizi özgüvenli hissedeceğiz, bilgimizi genişletmek isteyeceğiz, atılım yapacağız. Yay dolunayı konuşmaya duyulan ihtiyacı öne çıkartır, iletişimin önemine vurgu yapar. Sadece kendini değil etrafındaki herkesi motive etme isteği artabilir.

DÜŞÜNMEDEN KARAR ALMAYIN.

Belirsiz olanın netlik kazanması için eyleme geçebilir, hakkımızı talep edebiliriz. Duygularımız yoğun, hormonlarımız devredeyken tepkilerimiz büyük şekilde ortaya çıkabilir. Gücümüzü keskin bir şekilde ortaya koyabilir, radikal kararlar vermeye meyilli olabiliriz. Düşünmeden alınan kararlara dikkat edelim, kendimizi dış dünyanın kalabalık uğultusuna kısa bir süre kapatalım, kalbimizin derinlerden bize ne söylediğine kulak verelim.

Ateş elementine sahip Yay burcu yeni şeyler keşfetme arzusunu körükleyeceğinden eğitimlere katılabilir, keyfi seyahat planları yapabilir, çocuklarımızın eğitim hayatıyla ilgili yeni başlangıçlara odaklanabiliriz. Akademik başvurular, yurtdışı eğitim girişimleri, eğitim seyahatleri gündeme gelebilir. Uzak yerlere gitme arzusu içinde olabiliriz. Vizeler, konsolosluk başvuruları, sağlık sigortası, resmi işler daha fazla talep görebilir, bütçe konusu, ödeme ve masrafların artışı bazı hedeflerin önüne geçebilir.

Yeni hedefler belirleyebilir, bilginin derinliğine inebilir, ilgi duyduğumuz konularla ilgili araştırmalar yapabilir, inanç, felsefe, hayattaki beklentilerimiz üzerine kafa yorabiliriz.

Bu dolunay önümüzdeki iki hafta birçok evlilik kararının topluma duyurulmasını, kalıcı birlikteliklerin başlamasını, performansın sergilenmesi, bir yeteneğin sergilenmesini ortaya çıkartacaktır. Kariyerde terfi, zam, sosyal medyada kendini göstermek, medyaya açılmak, kitap yazmak gibi fikirlerin sunulması için güzel bir dönem.

Hayırlar getirmesini dilerim.