23 Nisan,  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının tarihi olmasıyla birlikte Türk milletinin kendi kaderini tayin etme iradesinin ve milli egemenliğinin resmi olarak kabul edildiği gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan günü Çocuk Bayramı olarak ilan edilerek çocukları milletin geleceği olarak görmüş ve onlara olan sevgisini ve güvenini bu bayramla göstermiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları hem Türkiye'nin bağımsızlığı ve milli egemenliğine önemli bir vurgu yapıyor, hem de çocukların sevgi, saygı ve eşitlik içinde büyümesi için farkındalık yaratıyor. Bayram coşkusunu yaşayan vatandaşlar günün önemini ve anlamını belirtmek için hem sosyal medya hem de SMS yoluyla 23 Nisan mesajları paylaşıyor. 

23 NİSAN MESAJLARI

Atatürk'ün bize armağan ettiği, milli egemenliğimizin ve çocuklarımızın bayramı 23 Nisan coşkuyla kutlanmaya hazır! Bu anlamlı günü sevdiklerinizle en güzel şekilde kutlamak için en anlamlı 23 Nisan mesajlarını sizler için hazırladık.

23 Nisan, özgürlüğün ve bağımsızlığın bayramıdır. Bu değerleri korumak için elimizden geleni yapalım.
Bugün, çocukların mutluluğunu ve özgürlüğünü kutladığımız özel bir gün. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Çocuklarımızın geleceğe umutla baktığı, özgürlük ve mutluluğun kutlandığı en güzel gün. 23 Nisan'ı coşkuyla kutlamanız dileğiyle!

Bugün, çocukların güldüğü, umutla baktığı bir gün. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı unutmayalım!

Çocukların gücü, umudu ve geleceği için, 23 Nisan'da sevgi ve coşkuyla yanınızdayız. Her çocuğun özgürce gülümseyebileceği bir dünya dileğiyle, mutlu bayramlar!

Çocuklarımızın yüzlerindeki tebessümler, geleceğimizin en değerli hazinesidir. Bugün, onların özgürlüğünü ve mutluluğunu kutlamak için buradayız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarım!

Bugün, çocukların neşesiyle aydınlanan bir gün. 23 Nisan'ı kutlarken, çocukların gözlerindeki umudu ve coşkuyu paylaşalım. Nice mutlu 23 Nisan'lara!

Çocuklarımızın hayalleri, dünyayı daha güzel bir yer haline getiren en büyük güçtür. Bugün, onların hayallerine sahip çıkma ve geleceğe umutla bakma vakti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutlayalım!

Bugün, çocukların sevgi dolu kalpleriyle dolduğu, umudun ve mutluluğun her yere yayıldığı bir gün. 23 Nisan'da, çocuklarımızın yanında olduğumuzu ve onların her zaman destekçisi olduğumuzu hatırlatalım.

Çocuklarımızın sahip olduğu hayal gücü, dünyayı değiştirecek en büyük güçtür. Bugün, onların hayallerini destekleyelim ve geleceğe umutla bakalım. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarım!

Bugün, çocukların özgürlüğü ve mutluluğu için bir araya geldiği, umudun ve sevginin paylaşıldığı bir gün. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı desteklemeye devam edelim!

”Çocuk yurdun temelidir. Bu ülkenin geleceği çocuklarımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür. Türk milletine kutlu olsun. Ulusal Egemenlik Bayramınız Kutlu Olsun…”

”23 Nisan, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Yarının teminatı olan çocuklarımıza yarının gözüyle bakalım ki yarınlarımız aydınlık olsun 23 Nisan Ulusal Egemenlikve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Ulusal egemenlik, ulusun namusu, onuru ve şerefidir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”
”Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir anlayışla iki farklı ve önemli unsuru bir arada taşıyan milli bayramımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Çocuklar sizler, Türkiye' yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

ÇOCUKLARA ÖZEL 23 NİSAN KUTLAMA MESAJLARI

"Sevgili çocuklar, sizler bu milletin geleceğisiniz. Hayallerinizin peşinden koşmaktan asla vazgeçmeyin."

"Bugün sizin bayramınız! Neşe ve coşkuyla kutlayın, hayallerinizin peşinden koşun, dünyayı güzelleştirin."

"Sizler bizim umudumuzsunuz, geleceğimizsiniz. Her zaman size inanıyor ve sizinle gurur duyuyoruz."

"Masumiyetiniz ve enerjiniz bize ilham veriyor. Dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek için el ele verelim."

"Hayallerinizin sınırlarını zorlamaktan korkmayın. Sizler her şeyi başarabilirsiniz!"