Tutulma yaklaşık 3 saat sürecek bu da doğum haritanızda nereye dokunuyorsa 3 aydan başlayan süreçlerin hayatlarınızda etkisini göstereceğini söyleyebiliriz. Yükselen 9 derece İkizler ve Doğu’nun gözcüsü Aldebaran sabit yıldızıyla kavuşumda, dürüstlük, ahlak, doğruluk sınavlarıyla karşılaşmanız kaçınılmaz. Başkasının hakkına girdin mi, erdemli misin, yalancı mı?

Tutulmaların üzerimizden hafifçe geçip gittiğini söyleyemeyiz, aksine derin dönüşümler, duygusal değişimler bizi silkeleyecek, aydınlatacaktır. 2023 Nisan ayından beri süregelen bireysellik arzusu devam ederken bu önemli astronomik olayla hayatınızdaki eksikler daha belirgin görülebilir, duygusal ihtiyaçlar öne çıkabilir, mutluluk kavramını sorgulayabilirsiniz. Bazı ilişkiler güçlenirken, bazıları sona gidecektir.

Ay duygulardır, Güneş öz kimliğimizdir. Başkalarıyla olan ilişkinizden çok, kendinizle kurduğunuz bağları gözden geçirmeli, bazı kalıpları yıkmalı, davranışlarınız, eylemleriniz üzerine düşünmelisiniz. Kendinize karşı dürüst olun, şefkat ve anlayış geliştirin. Kutuplaşmaya son verin, kendi isteklerinize yakından bakın ancak karşı tarafla bocalasanız da uzlaşmaya çalışın. Karşı çıkmak yerine kabul etmek, bilmem anlatabildim mi?

KASTINI AŞAN SÖZLERE DİKKAT!

Ay güney düğüm yönünde, Merkür Koç burcunda dobralık, yıkıcı konuşmaları ifade eder, dürüstlük derken öfke krizleri yaşanabilir, gerilim yükselebilir. Aşırı eylemlerde bulunabilir, başkasının alanına girmeniz ipleri kopartabilir. Duygusal olarak daha karmaşık, iletişim olarak daha çatışmacı olunabilir. Yakın ailevi ilişkileri hassaslaşacaktır.

Satürn – Venüs Balık kavuşumu ilişkilerde tamam- devam kararını gündeme getirir, yüzleşmeler, sizden saklanan konular, açığa çıkan yalanlar yol ayrımına götürebilir. Bir şeylerin siz yönetmeye çalıştıkça elinizden kayıp gittiğine tanıklık edebilirsiniz. Size ayak bağı olan konuları ardınızdan bırakabilir, özgürce kendi yönünüzü bulabilirsiniz. Pozitif yönüyle bakalım, Plüto tutulmayı destekliyor. Cesaretleneceksiniz, geride kalmış konuları ilerletmek için harekete geçeceksiniz.

Ay tutulması aydınlanma yaşatır ancak aydınlanma kaosun ardından gelebilir. Geçmiş yanlışlardan ders alınmalı, geçmiş kalıplar temizlenmelidir. Yarım kalmış konular tamamlanabilir, planlar olgunlaşabilir, hedefler için yeni adımlar atılabilir. İhtiyaçlarınızı doğru belirlemeli, kendiniz kadar karşı tarafın istek ve duygularını önemsemeli, egosantrik davranışlardan ve bencillikten kaçınmalısınız. Psikolojik ve duygusal olarak şifalanabilir, kendinizi iyileştirmek adına bir farkındalık yolculuğuna çıkabilirsiniz.

KARDİNAL BURÇLAR ETKİ ALTINDA

Terazi- Koç- Oğlak- Yengeç burçlarının 0-10 derece aralığında kişisel gezegenleri olanlar yoğun bir şekilde etki alırken, duygusal ilişkilerde önemli kararlar alınabilir, Oğlak ve Yengeç burçlarının sorumluluk ve görevleri daha fazla artabilir, bazı krizlerle karşılaşmak ve bunlara çözüm getirmeleri gerekebilir.

21-31 Mart

21 Haziran- 1 Temmuz

22 Eylül- 2 Ekim

22 Aralık- 1 Ocak arasında doğanlar tutulmadan direkt etki alacaktır.

Seçimlerle ilgili propagandalar, tarikat liderleriyle ilgili konular, zamlar, enflasyonla ilgili çalkantılı bir dönem olacağını söyleyebiliriz. Terazi adalettir, dünyada halk ayaklanmaları meydana gelebilir, toplumlar hak arayışlarıyla tek bir yürek olabilir.

Ekinoksu yeni ardımızda bıraktık yani bizler için yeni bir doğum zamanı. Belirsizliği ortadan kaldırmak için gökyüzü enerji sunuyor. Ay tutulmasıyla değişim, özgürlük içinizde bir kasırga gibi esmeye başlar, 8 Nisan Güneş tutulması bunu eyleme dönüştürür.

Hayırlar getirmesini dilerim.