Jüpiter, sınırlarımızı genişleten, bize tecrübe katan, gökyüzünün şans, bereket aynı zamanda adalet ve dürüstlük gezegenidir. Saygı ister, bilgelik verir. İkizler burcunda yaşamlarımıza hız katacak, yenilik getirecek, gündemlerimizi hızla değiştirecektir. Doğum haritanızda hangi eve geçiyorsa bereket ve kısmet getirir, koşulları yeniler.

1953-1954, 1965-1966, 1976-1977, 1988-1989, 2000-2001, 2012-2013 yıllarında doğan kişiler için 12 yıllık yeni bir döngünün başladığını söyleyebiliriz. Kova ve Terazi burçlarında kişisel gezegenleri olanlar için hem korunma hem büyüme imkânları öne çıkacaktır.

Jüpiter İkizler’de yüzeyseldir ve astrolojide güçlü bir konumda değildir. Bazı şeyler havada kalabilir, iki fikir, iki kişi, iki olay kafaları karıştırabilir. Bazı şeylerden çok çabuk sıkıldığınızı fark edebilir, odaklanmakta zorlanabilirsiniz. Gel geç gönüldür Jüpiter İkizler; merak verir, hareket verir, öğrenme hevesini yükseltir. Bu hepimize yansıyacaktır. Birden fazla işle aynı anda ilgilenmek isteyebilir, kimi zaman maymun iştahlı olabiliriz. Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, komşularımız, yakın arkadaşlarımız, akrabalarımızın gündemleri değişebilir, hayatlarında olup bitenlere, yaşayacakları yeni deneyimlere tanıklık edebiliriz. 

Yeni yerler keşfetmek, yeni eğitimler almak, bol bol seyahat etmek isteyeceğiz. Bir dil kursuna yazılabilir, akademik bir eğitime başlayabilir, sosyalleşebilir, yeni projelere başlayabilir, fikirlerimizi paylaşabiliriz. Her tür iletişimden söz ediyorum, yazmak, konuşmak, aktarmak, öğretmek ve öğrenmek… Sosyal medya, basın, internet, ticaret, lojistik, ulaşım, turizmle ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir, biz bu alanlarda başarılı girişimlerde bulunabiliriz.

DEDİKODU VE İFTİRALARA DİKKAT

Bir yanda bilgi diyoruz, diğer yanda yüzeysellik.  O zaman bilginin kirliliğine dikkat etmek gerekiyor. Her duyduğunuza inanmayın, her söylenene itimat etmeyin. Dedikodu bol olur, ilişkilerde beyaz yalanların ucu kaçabilir.

İkizler Merkür yönetimindedir. Tüccarların ve hırsızların tanrısıdır. Konuşma becerisi verir, ikna kabiliyeti verir, yüksek zeka verir. Kötü bir ürünün göz alıcı bir şekilde pazarlanması gibi düşünün. Bu yüzden dolandırılmalara, kandırılmalara, yanılgılara işaret eder. Alınan kararlar doğru sorgulanmalı, evlilik teklifi, iş teklifi ya da konum değişiminin altı dolu olmalı, manipülasyona, içi boş işlere dikkat edilmelidir.

Kimse beyninizi yıkamaya kalkmasın. Gevezelik ve her şeyi bilen bir tavır ele gelecek fırsatların çöp olmasına neden olabilir. İyice araştırın, işin derinine inin, daha çok soru sorun. Satış, pazarlama, halkla ilişkiler, reklam sektöründe başarı getirecektir. İş imkânlarıyla karşılaşılabilir, yatırımlarınız bereketlenebilir. Kariyerde güçlü bağlantılar kurabilir, ideallerinize ulaşmak için doğru insanlarla karşılaşabilirsiniz. 

Bu 1 yıllık seyahatte 9 Ekim 2024 - 6 Şubat 2025 arasında yapacağı retro harekette içe yöneliş ve sorgulamalar artabilir. 9 Ekim’e kadar yaşamımıza gelen olanaklar gözden geçirebilir, eksikleri tamamlayabilirsiniz.

20 Ağustos,  25 Aralık civarı, Jüpiter-Satürn karesi vadettiği şeyleri hak etmediyseniz elinizden alır, sınava tabi tutar, bedel ödetir. Bu tarihlere dikkat! Anlaşmanız, ilişkiniz, atacağınız imzalar hayal kırıklığı getirebilir. 

Jüpiter transitinin başlamasıyla birlikte 26 Mayıs- 3 Haziran arası Jüpiter- Venüs kavuşumu ve Plüto üçgen açısıyla çok bereketli bir görünüm. Yeni bir girişimde bulunmak istiyorsanız bu kısmetli dönemi değerlendirebilirsiniz. Teknoloji, yapay zekayla ilgili çalışmalar, kripto paralar, e- ticaret, seyahat ve eğitimlerin hızlanacağı bir sürece girildiğini söyleyebiliriz. Turizm, sinema, sanat, tiyatro dünyası, gazeteciler, yazarlar, edebiyatçıların ödül ve başarısı görünür olabilir. Belediyeler, belediye başkanları, toplu taşımalarla ilgili konular, erken seçim, emekliler, göçmenler Jüpiter İkizler transitinde çok konuşulacaktır. 

Bir gezegenin burç değişimi özellikle uzun bir süreci kapsıyorsa çok önemlidir. Dünyaya, ülkemize ve hayatlarımıza bereket ve bolluk getirmesini dilerim.