Son 3 yıl içinde Süper Lig'den tarihinde ilk kez TFF 3. Lig'e düşen Denizlispor'da kadro dağılırken, taraftarın endişesi artıyor.

2021'den beri eski yerli ve yabancı futbolcularına olan borçları nedeniyle transfer yasağıyla karşı karşıya kalan ve FIFA'da kesinleşmiş 11 dosyası bulunan Denizlispor, sadece altyapı oyuncularıyla yola devam ediyor.

Yeşil-siyahlı ekipte Bekir Turaç Böke, Abdülkadir Sünger, Alihan Kalkan, Gökhan Süzen, Emre Sağlık, Muhammet Özkal, Emirhan Kaşçıoğlu'nun ardından Samet Emre Gündüz, Emre Yıldırım, Ahmet Tekin ve Muhammed Eren Kıryolcu da takımdan ayrıldı.

Alacakları için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuran genç futbolcular Mustafa Kaçan ve Mehmet Eren Sıngın'ın da birkaç gün içinde serbest kalacağı bildirildi. Denizlispor'da 14 Mayıs'ta göreve gelen Ahmet Yalın Yıldırım başkanlığındaki yeni yönetim, 11 gün sonra olağanüstü kongre kararı almıştı.

İlk tarihi yarın olarak açıklanan kongrede yasal çoğunluğun sağlanmasının zor olması nedeniyle seçimin 24 Haziran'a ertelenmesi bekleniyor.

Bu süreçte tamamen dağılma tehlikesiyle karşı karşıya olan Ege'nin köklü kulübünün borcu, 331 milyon 908 bin TL'si eski futbolcular, kulüpler ve menajerlere olmak üzere toplam 429 milyon 732 bin TL olarak açıklanmıştı.