İngiltere’nin Sussex kentine ait sahil kasabası Worthing’te bir evde düzenlenen partiye katılan 300'den fazla genç kaosa neden oldu. Kontrolsüz kalabalık, arabalara saldırdı ve 18 yaşındaki bir genç hastaneye kaldırıldı.

Mahalle sakinleri cuma gecesi Worthing'deki evlerine arabaların saldırdığını ve ambulansların geldiğini gördüklerini bildirdi. Polis, Poulters Lane'deki partiyi dağıtmak için çağrıldıklarını söyledi.

Polis, görgü tanıklarının kendileriyle iletişime geçmesini isterken, 18 yaşındaki bir kişinin de saldırıya uğradıktan sonra yaralanarak hastaneye kaldırıldığını doğruladı.

Partinin detaylarının Facebook'ta paylaşılmasının ardından kontrolden çıktığı düşünülüyor. Eve yüzlerce davetsiz misafirin geldiği sanılıyor.

Görüntülerde, dün gece partiye katılan veya girmeye çalışan yüzlerce okul çağında gencin evin dışında olduğu görülüyor.Yapılan açıklamada, "Parti dağıtıldı ve alan boşaltıldı. Olayın ardından polise, Tarring'in South Caddesi'nde saat 22.30 sıralarında 18 yaşındaki bir gencin saldırıya uğradığına dair ihbar geldi. Yaralanmalar sonucu gözaltına alındı ve hastaneye kaldırıldı. Şüphelinin kimliğini belirlemek için soruşturmalar devam ediyor." denildi.