ÇOMÜ Çan Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Dr. Elvan Deniz, 1985'te mezun olduğu İzmir'in Ödemiş ilçesindeki köy okulunu, yıllar sonra vefa borcu nedeniyle yenilemeye karar verdi.

Ödemiş Zeytinlik Sabahattin Şenocak İlkokulu Müdürü Alim Boyar ile irtibata geçen Deniz, aynı okuldan mezun olan babası Ali Karakulak, kardeşleri Vedat ve Yeliz Karakulak ile annesi Hayriye Karakulak'ın desteğiyle okulda yenileme çalışması başlattı.

Okulun çatısıyla tuvaletlerinin onarıldığını ve eksikliklerin giderildiğini belirten Deniz, "1985 yılında mezun oldum. Okulumu yıllar geçse de unutmadım. İlkokulun öncelikli ihtiyaçlarına göre revizeye başladık. Çatıyı, tuvaletleri onardık. Eksiklerini giderdik" ifadelerini kullandı.

'ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU BİZİ DE MUTLU ETTİ'

Üniversitedeki öğrencileriyle çocuklar için okulda etkinlik yaptıklarını söyleyen Dr. Deniz, ihtiyaçları giderilen köy okulundaki öğrencilerle üniversite öğrencilerinin bir araya gelmesinin sevindirici olduğunu belirterek, "Lojistik topluluğu ile projenin son aşaması olan 23 Nisan'da da okulu ziyaret ettik. Lojistik topluluğunda öğrencilerin ilkokul öğrencilerinde iz bırakmak ve mutluluklarına şahit olmak için çeşitli etkinlikler düzenledik. Okuldaki yeniliklerle çocukların mutlu olması bizi de mutlu etti. Amacım, hem gönüllülük esasıyla çok önemsediğim ve sevdiğim eğitim kurumlarımıza dokunmak hem de öğrencilerime yaşamın içinden tecrübe edinmelerini sağlayarak farkındalık kazandırmak oldu" diye konuştu.