İsyan bayraklarını çekeceğiz, özgürlük ateşine kendimizi kaptıracağız, yaşamımızda radikal değişimler yapamıyorsak yaşam alanımızı, fiziksel görüntümüzü, rutinlerimizi değiştireceğiz. Uranüs Boğa burcunda tüm kişisel gezegenlere selam çakarken halı altına süpürdüklerimiz dışarı çıkacak, içimizde birikenler patlayacak, eskiyi silecek, uymayanı yok edecek. Sınanacağız.

Yeniliğe adapte olabilen, önüne bakan, cesur olan kazançlı çıkacak. Kalıplarının etrafında dolanıp duran zararla oturacak. Bu ay zincirleri kırma zamanı. Psikolojik, duygusal, zihinsel dalgalanmalara hazır olalım.

Travmalar, korkular, kaygılar, takıntılar temizlenecek, bazı şeyler yüzleşilerek geride bırakılacak. Yeni olana yer açmak için eski alışkanlıklardan belki de çevrelerden kopmamız gerekecek.

ÖNGÖREMEDİĞİMİZ OLAYLAR KAFA KARIŞTIRABİLİR

Merkür her burç değiştirdiğinde iletişimimizin kalitesi, sohbetlerimizin ayrıntısı ve dolayısıyla gündemimizin konuları farklılaşır. Dilimiz değişir, ifadelerimiz keskinleşir ya da yumuşar. 

Merkür Kova burcundayken amacımız olayları farklı açılardan değerlendirerek, yeni ve sıra dışı anlamlar yüklemektir. Kafamız farklı ama hızlı çalışır. Düşüncelerimize inatçı bir yapı katar. Yaratıcı, orijinal fikirlerle zihni özgürleştirir. Fikir farklılıklarıyla ilgili haberler gündeme oturur.

Yeni şeyler öğrenmek ve yeni insanlar tanımak için duyduğumuz merak artar. İşimizde, projelerimizde yaratıcılığı en üst noktaya çıkartırken yeni anlaşmalar yapabilir, yeni eğitim fırsatlarıyla karşılaşabiliriz.

Teknoloji, bilim, uzay, astronomi konuları rağbet görür. Geleceğe duyulan merak artar.

Bilgi her şeyin üzerine çıkar. Bir konuda eğitim almak, bilgiyi genişletmek, bir konuda profesyonelleşmek isteniyorsa başarı yakalanır. Plüto kavuşumuyla gözümüzde büyüttüğümüz ya da değerini fark edemediğimiz insanlarla ilgili bir tür uyanış yaşatacaktır. 

DÜRTÜLERİ KONTROL ALTINA ALMAYA ÇALIŞIN

Küresel riskler, iklim değişikliği, insanlığa faydalı olabilecek yeni keşifler, dünyada bilimle, yapay zeka ile ilgili gelişmeler, kolektifi ilgilendiren meseleler büyük önem kazanır.

Sinir sistemi hassas olacak, uyku düzeninde bozulmalar yaşanacak, dolaşım rahatsızlıkları tetiklenecektir.

Önümüzdeki hafta ortası itibariyle etkilerini hissetmeye başlayacağımız Kova yeniayı, bir dönüm noktası.. 14 Ekim 2023 Terazi burcunda yaşadığımız tutulma derecesi tetikleniyor, o dönemde başlayan ya da yarım kalmış konularınız varsa tamamlanıyor. Sürpriz gelişmeler, yenilikler olabilir, yeni başlangıçlar yaşanabilir. Kimileri için bu başlangıçlar kriz yaratabilir ancak krizler fırsata çevrilebilir. Mecburiyetler ilk başlarda zorlayabilir. Bir görev değişimi, tayin, atama alınabilir, evden mecburi taşınmalar gerçekleşebilir.

Her şekilde hepimizin hayatına farklı dokunuşlarla değişim yaratacak bir dönemdeyiz. Konfor alanından çıkmak isterken, uzaklara, bilinmeyene arzu duyacağız. Omuzlarınızdaki yükleri atın bence. Kaygı duyacağınıza güzel niyetlerde bulunun. Sağlam olan ilişkiler güçlenecek, bitmeye yüz tutmuş ilişkiler sonlanacak. Uranüs tarzınız olmayan ilişkilere çekilmenize neden olurken, hızlı başlayan ilişkiler aynı hızda sona erebilir buraya dikkat.

Plüto Kova yazımda hatırlarsanız Amerika’yı, bu bölgede başlayacak isyan ve başkaldırıları konuşmuştuk. Başladı bile. Dünyanın çeşitli yerlerinde halk hareketleri görmeye devam edeceğiz. Özellikle doğal afetler, terör, patlamalar gibi kolektif enerjiler önümüzdeki 15 gün zor.

Tüm gündemler hızlanıyor. Kazalara dikkat edelim. Öfke patlamalarına karşı kontrollü olalım, rekabetten, kıskançlıktan kaçınalım.

Hayırlar getirmesini dilerim.