İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 17 ilde terör örgütü IŞİD'e yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Bozdoğan-7' operasyonlarında 51 şüphelinin yakalandığını bildirdi. 

Operasyonlar Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Balıkesir, Çorum, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Manisa, Yozgat ve Yalova’da gerçekleşti. 

İSTANBUL'DAKİ DETAYLAR

Bozdoğan-7 operasyonunun İstanbul detaylarına ulaşıldı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik düzenlenen Bozdoğan-7 Operasyonu kapsamında kentte gözaltına alınan 12 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor. 

Ekiplerce yapılan çalışmada, IŞİD ve çatışma bölgelerindeki silahlı terör örgütleriyle bağlantılı olan şüphelilerin son süreçte Türkiye'ye yönelik eylemler yapabileceği değerlendirildi. 

Bu kapsamda yakalanan ve yabancı terörist savaşçı diye nitelendirilen 12 şüphelinin adreslerindeki aramalarda ele geçirilen çok sayıda dijital materyale de el konuldu. Öte yandan aramalarda, zanlılardan birinin evinde 79 uyuşturucu hap, 330 gram uyuşturucu ve hassas terazi ele geçirildiği öğrenildi.