Hatay'ın Antakya ilçesinde bir şirketin yöneticiliğini yapan İsmail Güzelmansur, eğitim hayatına hiç ara vermedi. 

İlkokuldan sonra iş insanı babasının okumaması ve işlerin başına geçmesi yönündeki ısrarına rağmen eğitim hayatını sürdüren Güzelmansur, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Muhasebe Bölümü'nü 1984 yılında bitirdi. 

Güzelmansur, mezun olduktan sonra aynı üniversitede bilgisayar programcılığını okudu. 

Daha sonra Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nü tamamlayan Güzelmansur, Açıköğretim Fakültesi'nden de sırasıyla Lojistik ve Veteriner Teknikerliği programlarını bitirerek diplomasını aldı. 

Mustafa Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme ve Kamu Yönetimi alanlarında yüksek lisans programlarını başarıyla tamamlayan Güzelmansur, son olarak kazandığı Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (HMKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu Adalet Bölümü'nü de bu yıl birincilikle bitirdi. 

"MUHASEBEYE DE MALİYEYE DE HUKUKA DA İHTİYACIM VAR"

İkiz bebek sahibi İsmail Güzelmansur, "Son olarak bu sene HMKÜ Antakya Meslek Yüksekokulu Adalet Bölümünü bitirdim. Mezuniyet töreni çok güzeldi. Ailemle bunu yaşamak benim için ayrı bir zevk oldu. Bölüm birincisi olmak da çok güzel bir duygu. Eşime çok çok teşekkür ediyorum, her zaman destekçi olmuştur. O da zaten yine 4 bölüm mezunudur. O da okumayı seven biri" diye konuştu. 

Güzelmansur, gündüz işlerinin başında olduğunu, geceleri ise ders çalıştığını anlattı. 

Okuduğu her bölümün işine de katkısı olduğunu belirten Güzelmansur, "Ben iş insanıyım, muhasebeye de maliyeye de hukuka da ihtiyacım var. Bütün diplomalarımdan iş hayatımda istifade ediyorum" dedi. 

Güzelmansur, şimdi dikey geçiş sınavına girerek hukuk fakültesini bitirmeyi hedeflediğini kaydetti.