663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri yarı finaline Serhat Gökmen, Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş ve Hüseyin Gümüşalan yükseldi.

Organizasyonun son gününde başpehlivanlık çeyrek final müsabakaları için güreşçiler Sarayiçi Er Meydanı'na davet edildi. Serhat Gökmen, Mustafa Arslan, Yusuf Can Zeybek, Hüseyin Gümüşalan, Enes Doğan, Ali Gürbüz, Hamza Özkaradeniz ve Mustafa Taş, kuralarını çekerek eşleşti.

Eşleşmelerin belirlenmesinin ardından başpehlivanlar kol bağlayıp salavatlanarak peşreve çıktı ve güreş başladı.

En çok dikkat çeken karşılaşma, "Asların mücadelesi" olarak nitelendirilen Ali Gürbüz ile Hüseyin Gümüşalan arasında gerçekleşti. İki favori başpehlivanın güreşi, birbirlerini tartarak başladı. Müsabakanın normal süresi ayakta ve pasif geçtiği için tribünlerden tepki geldi. Normal sürede yenişme olmayınca puanlama bölümüne geçildi.

Bu bölümde de boy ve cüsse olarak eşit olan iki başpehlivan, birbirine oyun kurmakta zorlandı. Puanlama bölümünün de pasif geçtiği güreşte iki pehlivan da iki ihtar aldı. Karşılaşmanın 52. dakikasında Hüseyin Gümüşalan, rakibini kasnaktan çekip çangalla düşürerek puan aldı ve yarı finale yükseldi.

Heyecan dolu bir diğer müsabaka ise Serhat Gökmen ile Hamza Özkaradeniz arasında gerçekleşti. Müsabakanın ikinci dakikasında çaprazla bastıran Hamza Özkaradeniz, tribünleri coşturdu.

Güreşi kazandığını iddia eden Hamza Özkaradeniz, kule hakemliğinin kararıyla güreşe devam etti. Bu dakikadan sonra ikilinin güreşi aktif geçti. Müsabakanın 15. dakikasında Serhat Gökmen, rakibini paçalarından yakalayıp bastırarak yendi.

Serhat Gökmen, Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş ve Hüseyin Gümüşalan, rakiplerini yenerek yarı finale adlarını yazdırdı.