Nisa Nehir Batar, 2021 yılında yüksek ateş nedeniyle ailesi tarafından sağlık ocağına götürüldü. Burada yapılan incelemenin ardından Nisa, gereken tetkiklerin yapılması için Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yönlendirildi. Nisa'ya burada yapılan tahliller sonucunda 'Akut Lenfoblastik Lösemi' teşhisi konuldu. Hastanede tedaviye alınan çocuk, bir süre kemoterapi aldı. Anne Hilal Batar, Nisa ile birlikte hastalığını atlatabilmesi için birçok etkinliğe katıldı. 

Gittiği piyano, bale ve çeşitli kurslarla 2 yıl süren tedavisinin ardından bu yılın ağustos ayında lösemiyi yenen Nisa, "Bu etkinlikler benim için çok faydalı" dedi.

Anne Hilal Batar ise, "Tanı konulduktan sonra LÖSEV ile tanıştık. LÖSEV benim için bir aile. Bize her konuda destek oldu. Ayda bir kontrole gidiyoruz. 5 yıl boyunca takipte kalınacak. Kanser hücresinin tamamen bittiğini söylediklerinde rahatlayacağız. Şu an az da olsa kaygımız var. Hastalığın tekrar nüksetme durumu olabilir. Bu süreci ne kadar moral ve motivasyon ile destekleyebilirsek bizim için o kadar önemli" dedi. 

LÖSEV Sosyal Hizmet Sorumlusu Merve Aksu Köşkeroğlu da "Nisa, tedavisini tamamladı ve artık kontrol aşamasına geçti. Gönüllü öğretmenlerimiz ile tedavi süresi boyunca katılamadığı dersleri tamamlıyor. Biz de bu süreçte ona burs desteği sağlıyoruz" dedi.