Yaptığı müzikle bir döneme damga vuran ve yaşayan efsanelerden biri olan Joni Mitchell, 4 Şubat'ta Grammy Ödülleri'nde sahne alacak. 

Recording Academy ve CBS, daha önce defalarca Grammy Ödülü kazanan ismin, Los Angeles, California'daki Crypto.com Arena'da sahne alacağını duyurdu. Mitchell, CBS ve Paramount+'da canlı yayınlanacak olan törende ilk kez şarkı söyleyecek.

U2, Luke Combs, Billie Eilish, Billy Joel, Dua Lipa, Olivia Rodrigo ve Travis Scott, 66. Grammy Ödülleri'nde sahne alacak diğer yıldızlar arasında yer alıyor.

Mitchell  2015'te geçirdiği beyin anevrizması geçirdi. O sırada ekibinden yapılan bir açıklamada evinde baygın halde bulunduğu ve Los Angeles bölgesindeki bir hastaneye götürülürken bilincinin yerine geldiği ortaya çıktı.

Ancak yaşadığı bu sağlık sorunu yüzünden konuşmayı, yürümeyi ve gitar çalmayı yeniden öğrenmek zorunda kaldı.

Çoğu kişi başlangıçta Mitchell'in bir daha asla performans sergileyemeyeceğini düşünüyordu ancak yoğun fizik tedavi ve pratik, sonunda önceki becerilerinin çoğunu geri kazanmayı başardı.

2022 Newport Caz Festivali'nde büyük beğeni toplayan bir performans sergileyerek izleyicileri büyüledi. En son sahne performansı ise ekim ayında Hollywood Bowl'da gerçekleşti.

Mitchell, Kanada'da doğdu ve Amerika'ya yerleşmeden önce Kanada'daki kulüplerde sahne aldı. 1971 tarihli Blue albümü, tüm zamanların en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor ve Rolling Stone'un 2020 tüm zamanların en iyi 500 albümü listesinde 3. sıraya yerleşiyor.