Güneş 19° derecede en gösterişli noktada. Aydınlanma, farkındalık, uyanış, adına ne derseniz deyin, gelişmeye devam edebilmek için bazı sarsıntıların şart olduğunu bilmeniz gerek.

Değişim hazırlıklı olmadığınız yerden gelecek. Artık geçtiğimiz 1 yıldır bildiğiniz ancak kendinizi, elinizi, kolunuzu bağlı hissettiren, bir türlü harekete geçemediğiniz her konuda bu tutulma son noktayı koyacak. Önümüzdeki 6 ay ila 1 sene arası… 2024 Nisan ayından 2025’ in bahar aylarına kadar kolektif ve bireysel anlamda unutulmayacak bir döneme tanıklık edilecek.

DEPREM, TSUNAMİ, SAVAŞ

Politik arenalardaki değişim, tek lider anlayışının tarihe karışması, savaş ve özgürlük hareketleri önümüzdeki 1, 5 yıl tüm dengeleri yerinden oynatabilir, hak arayışları öne çıkarken, tıp, teknoloji alanında hızlı gelişmeler, Parkinson ve Alzheimer hastalıklarının tedavilerinde ilerleme yaşanabilir.

Global olarak şiddet, patlamalar ve savaş, İsrail- Filistin, özellikle Amerika’nın tepesinde gerçekleştiğini düşünürsek Amerika- Rusya savaşı, lider kaybı ve değişimi, halk ayaklanmaları, uzun vadede Amerikan iç savaşı gibi önemli gelişmeler yaşanabilir. Yine tutulmanın görüldüğü yerlerde yıkıcı deprem ve tsunamiler görülebilir. İngiltere, Almanya, İsrail de Koç burcu etkisindedir, kraliyet ailesiyle ilgili gündemler öne çıkabilir.

Önceki dönemlerdeki Koç burcundaki Güneş tutulması sonrası Kennedy suikasti, Truman’ın hidrojen bombasını geliştirmesi, Çernobil faciası gibi olayları sıralayabiliriz. Elbette aynı şeyler yaşanmayabilir ama aynı konular öne çıkabilir. Nükleer silahlanma, teknolojik saldırılar, 8 Nisan’da Cern’de önemli bir deney yapılacağını düşünürsek bakalım tutulma dünyamıza neler getirecek?

BAŞ BÖLGENİZE DİKKAT EDİN!

22 Nisan’da gerçekleşecek Jüpiter- Uranüs kavuşumu, ki artık etkisindeyiz, ilişkilerde devrimsel olayları, sürpriz evlilik ve boşanmaları mercek altına alıyor. Hem bireysel hem toplumsal bir uyanışla yıldırım gibi değişimlere hazır olmalıyız.

Küllerinden doğma zamanı. Chiron başrolde, önce zorluklarla karşılaşırsınız, sonra netlik kazanırsınız. Belirsizlik dağılır, bilgeliğin anahtarının kilidi açılır. Geçmiş yaralar kanayabilir, geçmiş konular açılabilir, kendinizle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Canınız acıyacaktır ama sonucunda kişi kendini bulur.

Bireysel olarak herkes aynı etkileri almaz, bunu her fırsatta dile getiriyorum. Kiminin kaybı kiminin kazancıdır. Tutulmalar kaderseldir ve kararsızlık etkisi ortadan kalkar. Değişim kendiliğinden gelecek ve yolunu bulacaktır. Gerisi nafiledir. Senaryo hazırdır, size sadece oynamak kalır. İyi yönüyle sürprizler, fırsatlar, cesaret, yeni yol çizmek, anlaşmalar, plan ve projelerin hayat geçmesi açısından gökyüzü imkânlar sunacaktır. Koç burcu yeniye davet eder, Kuzey düğüm tutulmaları özgürlük ister.

Geleceğe yönelin, konfor alanından çıkın, potansiyelinizi geliştirin.

Trafikte kazalar, düşmeler, yaralanmalar, kırıklar; beyin kanaması, kalp krizleri, gözlerle ilgili operasyon ve rahatsızlıklar dikkate davet ediyor.

16 Nisan, 5 Mayıs ve 26 Mayıs tarihlerinde tutulma gezegenler tarafından tetiklenecek etkileri daha belirgin hissetmek mümkün. Merkür retrosu devam, Nisan sonuna kadar yeni bir şeye başlamayın, acele etmeyin.

Dünyaya ve insanlığa hayırlar getirmesini dilerim.