Türkiye'nin 81 kentinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104. yıl dönümü dolayısıyla törenler düzenlendi. 

(Foto: Yavuz ALATAN / SÖZCÜ)

ÇOCUKLAR ANITKABİR'E AKIN ETTİ  

Anıtkabir de bu anlamlı günde yoğun ziyaretçi akınına uğradı.

(Foto: Yavuz ALATAN / SÖZCÜ)

Ziyaretçiler, Atatürk'e saygı duruşunda bulunarak, Anıtkabir'i gezdi ve bu özel günü Anıtkabir'de geçirmenin duygusunu yaşadı.

KAYSERİ'DE ÇOCUKLARDAN TRAFİK DENETİMİ

Kayseri'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla trafik polisi üniforması giyen çocuklar denetime katıldı, hatalı park yapan sürücülere anonsla uyarıda bulundu.Şanlıurfa'da 2002 Vakıflar İlkokulu bahçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreni gerçekleştirildi. Törende öğrenciler, hazırladığı gösterileri sergiledi.

MUĞLA'DA SU ALTINDA TÜRK BAYRAĞI AÇILDI 

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir grup dalgıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı denizin dibinde Türk bayrağı açarak kutladı.

DÜZCE SEMALARINDA GÖSTERİ UÇUŞU 

Düzce Anıtpark Meydanı'nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. 

Programda, Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı muharip uçaklar, Düzce semalarında gösteri uçuşu yaptı.

VAN'DA ÖĞRETMENLER PEDAL ÇEVİRDİ 

Van'da bisiklet topluluğu kuran öğretmenler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında farkındalık oluşturmak amacıyla bisiklet turu düzenledi.

MERSİN'DE BANDOLU KUTLAMA 

Mersin'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 104. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Alanı'nda tören düzenlendi. Programda, bando eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Amasya'da kutlama programı düzenlendi. Yavuz Selim Meydanı'nda gerçekleştirilen programda, çocuklar çeşitli gösteriler yaptı.

ADANA'DA TÖREN ALANI DOLDU TAŞTI 

Adana'nın merkez Seyhan ilçesindeki İstasyon Meydanı'nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Törende, halk oyunları gösterisi sunuldu.

KIRIKKALE'DE ASKERLER DE YÜRÜYÜŞE KATILDI 

Kırıkkale'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Tören kapsamında düzenlenen yürüyüşe askerler de katıldı.

Manisa'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi. Manisa'da da Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törende, öğrenciler halk oyunları ve cimnastik gösterileri sundu.

Zonguldak'ta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Meclis'in açılışının 104'üncü yıl dönümü dolayısıyla törenler düzenlendi.

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı.

Trabzon'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Alanı'nda tören düzenlendi.


VALİNİN KOLTUĞUNA OTURDU, BAŞKANDAN ARGO YASAĞI TALEP ETTİ 

Çorum'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Vali Zülkif Dağlı'nın makamına oturan 11 yaşındaki Ayşe Nefin Ölçüm, TFF 1. Lig takımlarından Çorum FK Başkanı Oğuzhan Yalçın'ı telefonla arayarak, “Maçlarda argo kelime kullanılmamasını istiyorum” dedi. Başkan Yalçın ise konuyla yakından ilgileneceğini söyledi.

4 YAŞINDAKİ ARAS, MUHTARIN KOLTUĞUNU DEVRALDI 

Sivas merkez mahallelerinden Ahmet Turangazi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın  '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' nedeniyle muhtarlık koltuğunu 4 yaşındaki Aras Bulut Gökçe’ye bıraktı. Gökçe, ilk icraat olarak belediyeye sunulacak projeye muhtarlık mührünü bastı.

SİVAS'TA 200 ÖĞRENCİDEN 'AY YILDIZ' KOREOGRAFİSİ

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Şehit Tuncer Çeliker Ortaokulu bahçesinde düzenlenen etkinlikte 200 öğrenci ay yıldızlı koreografi yaptı.

HASTANEDE TEDAVİ GÖREN ÇOCUKLARA 23 NİSAN ETKİNLİĞİ 

Hatay'ın Antakya ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında hastanede tedavi gören çocuklar için etkinlik düzenlendi.

KEÇİÖREN'DE 35 KLASİK VOSVOSLA 23 NİSAN KONVOYU 

Ankara Keçiören'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, farklı renklerdeki 35 klasik vosvos otomobilin oluşturduğu konvoy ile kutlandı. Konvoy, cadde ve sokaklarda tur attı.

Tokat'ın Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde depremden etkilenen çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Tokat'ta kutladılar. Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu ile şehir turu yapan ve kayıkla Kanal Tokat'ı gezen çocuklar, Tokat Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesisleri'nde yemek yedi.