Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın, 22 Mart'ta Macaristan'a karşı deplasman ve 26 Mart Salı günü ise Viyana'da Avusturya ile yapacağı dostluk maçları için kadro açıklandı.

Beşiktaş'tan Semih Kılıçsoy, 1. FC Nürnberg'den Can Uzun, AFC Ajax'tan Ahmetcan Kaplan ve Başakşehir'den Muhammed Şengezer, A Milli Takım formasını ilk defa giyecek isimler arasında.

Milli Takım futbolcuları, 18 Mart Pazartesi günü saat 11.00'de, TFF'nin Riva'da bulunan Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nde buluşacaklar. Ay-Yıldızlı ekibimiz, aynı gün saat 16.45'te yapacağı antrenmanla Macaristan maçının hazırlıklarına başlayacak.

A Milli Takım, Macaristan maçı için 21 Mart Perşembe günü saat 16.00'da, Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla Budapeşte'ye hareket edecek.

Teknik direktör Vincenzo Montella'nın belirlediği kadroda şu isimler yer aldı;

  • Kaleci: Mert Günok, Muhammed Şengezer, Okan Kocuk, Ugurcan Çakır
  • Defans: Mert Müldür, Zeki Çelik, Ahmetcan Kaplan, Merih Demiral, Ozan Kabak, Samet Akaydin, Cenk Özkacar, Ferdi Kadioğlu
  • Orta saha: Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek, Kaan Ayhan, Orkun Kökçü, Salih Özcan
  • Forvet: Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Yunus Akgün, Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Semih Kılıçsoy, Abdülkadir Ömür, Arda Güler, Can Uzun, Enes Ünal, Kenan Yıldız, Yusuf Yazıcı