ABD'nin Texas eyaletinde Austin-Bergstrom Uluslararası Havalimanı'ndan North Carolina'ya gitmek üzere kalkış yapan "Boeing 737-800" tipi uçağın mutfak bölümünde yangın çıktı.

"American Airlines" hava yolu firmasına ait uçak, teknik sorun çıktığı gerekçesiyle Houston'a yönlendirildi.

North Carolina'ya iniş yapması gereken uçak, Houston'daki George Bush Kıtalararası Havalimanı'na iniş yaptı. Uçaktaki yangına, itfaiye ekipleri müdahale etti.

Uçağın güvenli ve sorunsuz bir şekilde indiğini belirten American Airlines, "Bu rahatsızlıktan dolayı müşterilerimizden özür dileriz. Ekip üyelerimize profesyonelliklerinden dolayı teşekkür ederiz" açıklamasında bulundu. 

Bu olay, fırında çıkan bir sorun nedeniyle gerçekleşmiş olsa da üretim devi Boeing’in bir uçağında yaşanan parça kopmasının yankıları hala sürüyor.

5 Ocak’ta Alaska Havayolları'na ait Boeing 737-9 MAX yolcu uçağının havadayken gövdesinden uçak kapısı büyüklüğünde bir parçası dışarı doğru kopmuştu.

Olayın ardından Türk Hava Yolları da dahil olmak üzere birçok şirket, filolarındaki aynı model uçakları detaylı denetimler için hizmetten çekerek yere indirmişti.