Trabzonspor deplasmanda konuk olduğu Pendikspor’u Trezeguet ve Enis Destan’ın golleriyle 2-0 mağlup etmeyi başardı. Galibiyeti değerlendiren teknik direktör Abdullah Avcı şu ifadeleri kullandı:

'HAYAL SATABİLİRDİK'

“Bugün devre arası itibarıyla 4 transfer yapabilir miydik? Evet yapabilirdik. Kulübü borçlandırabilir miydik? Evet borçlandırabilirdik. Gerçek olmayanları yani hayal satabilir miydik? Evet satabilirdik. Gerçekçi ve samimi bir adamım. Gerçekleri söylemek gerekiyor. Bugün her konuştuğumuz şey sonrasında bize dönebiliyor. Trabzon enerjisi yüksek bir şehir. Bunu senelerce kanıtlamış ve kupalar kazanmış. Tarihinde iyi şeyler yapmış bir kulüp. Ben de bunu en iyi şekilde organize etmeye çalışıyorum.''

'AVRUPA BİZİM İÇİN HEDEF'

''Ben futbol ve kurum için bildiklerimin doğrularını yapmaya devam edeceğim. Pandemide kaybedilen bir şampiyonluktan çıkıldı. Hızlı değişimler var. Hem ekonomik hem oyuncu olarak kulüpleri geri götürüyor. Şimdi tekrar organizasyon yapacağız. Biraz daha akıllı ve organize, samimi ve ne yaptığımızı anlatabilir, arkasında durabilirsek bunu anlatmaya çalışacağım. Trabzonspor büyük bir camia ve her zaman yarışır. Her zaman yarışın içerisinde olur. Üçüncü olmak kulübe ekonomik olarak katkı sağlar. Avrupa bizim için bir hedef. 4 takımı geçiyorsun 2 takımı geçemeyince mi başarısız oluyorsun? Bizim için, Trabzonspor için doğru olanı yaparak en iyi şekilde bilgilendirmek istiyorum”