Süper Lig ekibi Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, İstanbulspor'un sahadan çekildiği maçtan sonra duygularını paylaştı.

Futbol adına üzücü bir akşam olduğunu söyleyen Abdullah Avcı, bu tarz olayların içine girmeyeceğini ve saha içinde kalmaya devam edeceğini söyledi.

Deneyimli teknik adam, "Bugün değişik bir gün yaşanıyor. Futbol adına üzücü. Bundan sonrası futbol federasyonunun vereceği karar. Bu kısmı böyle geçmek istiyorum. Son zamanlarda yaşanan futbolun içindeki olaylarla alakalı, oyunun içinde, oyuncuyu geliştirmeyle ilgili şeylere kafamı yordum. Bundan sonraki süreci de böyle devam ettireceğim." dedi.

"DÜZELTEBİLECEĞİM BİR ŞEY YOK"

Kendisinin yapabileceği bir şey olmadığını söyleyen Avcı, "Benim düzeltebileceğim, yapabileceğim bir şey yok. Birbirimize olan saygıyı kaybetmeyelim. Birbirimize karşı kaybettiğimiz saygıyı yakalayabilirsek, bir şeyleri düzeltebiliriz. Üzüntülüyüm. TFF karar verecek, ben oyunun içinde kalacağım. Sakin kalmak lazım." ifadelerini kullandı.

"Ben ve ekibim sadece oyunun içinde kalmak, oyuncuyu geliştirmek, futbola katkı sağlamak için devam edeceğiz. Bence en önemlisi futbolun paydaşları olarak birbirimize olan saygıyı kaybetmeyelim. Birbirimize olan saygıyı daha da artırırsak, hoşgörülü olursak daha iyi şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum."

"FUTBOLCULAR DA ÜZGÜN"

Futbolcularının da üzüntülü olduğunu söyleyen Avcı, şöyle konuştu:

Futbolcular da aynı şekilde üzgün, buna benzer bir konuşmayı soyunma odasında da yaptım. Bu, bizim konuşmakla değiştireceğimiz bir durum değil. Biz oyunun içini geliştirirsek bunda kalacağız. Bu durumla alakalı yorumlar yapmak bizim işimiz değil. Biz bunu değiştiremeyiz ki biz sadece oyunu güzelleştirirsek, doğru bir oyun oynatabilirsek, bulunduğumuz yere değer katabilirsek, oyuncularımıza değer katabilirsek bu beni mutlu edecek. Ben konunun bu tarafında kalacağım. Bugün bitti, yarın sabah cumartesi oynayacağımız maça odaklanacağız.