Trabzonspor'un Teknik Direktörü Abdullah Avcı, takımın temel odaklanma noktasının saha performansı olduğunu belirtti.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen antrenman öncesi gazetecilere konuşan Avcı, dün kulüp müzesini ziyaret ettiğini ve bu ziyareti değerlendirdi.

Tarihle ilgili bir tutkusu olduğunu ifade eden Avcı, "Özellikle Trabzonspor tarihi ile büyüdük. Çocukluğumuz o hikayenin başladığı anları ve o oyuncularla da antrenör, futbolcu olarak çalışma, tanışma, aynı mesaide yer almayı da gösterdi bize. Onun için orayı merak ediyorum. Geldiğimde de 'Tarihte umarım ben de yer alırım' demiştim. Şükürler olsun bu gerçekleşti. Dün bir tekrar, bu geri geldiğimin ziyaretiydi. Onun için o ziyareti yaptık." şeklinde konuştu.

HALİL UMUT MELER'E SALDIRI AÇIKLAMASI

Ayrıca, Avcı MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrasında hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırı ve bunun sonrasındaki olaylar hakkında görüşlerini dile getirdi:

Sosyal medyadan bunun açıklamasını yaptım. Teknik direktörlük mesleğini uzun yıllardır sürdürüyorum. Benim için önemli olan tek bir alan var, 68'e 105, yani oyunun kendisi. Burada amacım oyunu ve oyuncuyu geliştirmek, karşılaşılan tıkanıklıkları nasıl aşabileceğimizi bulmak, oyuncu performansını ve oyun kalitesini yükseltmek. Benim ilgi alanım tamamen bu. Yaşananlar hepimizi üzdü, gerçekten üzücü. Ancak umarım bundan sonraki süreçte böyle olaylarla karşılaşmayız. Hepimizin dileği bu. Ben konuya sadece bu açıdan bakıyorum. Bugüne kadar, teknik direktör olarak, hakemlerle ilgili sadece üç kez ve yalnızca pozisyonlar hakkında konuşmuşumdur. Bu yüzden tüm paydaşların birbirine saygı göstermesinin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

"PROGRAM AKIŞI DEĞİŞTİ AMA..."

Abdullah Avcı, Samsunspor maçının hazırlıkları sırasında beklenmedik bir şekilde İstanbulspor ile yapacakları maça odaklanmaları gerektiğini dile getirdi ve "Dışarıda çıkan durumu ben değiştiremiyorum." ifadesini kullandı.

Avcı, hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırının ardından liglerin ertelenmesi ve takvimin değişmesi hakkında, "Program akışı değişti ama biz bir an evvel tekrar İstanbulspor maçının hazırlıklarına döndük. 'Hem yaptıklarımız hem yapabileceklerimiz nedir?' diye ona döndük. Çünkü dışarıdaki bu tür şeyler benim, camianın enerjisini alan şeyler. Biz işimizi kaçıramayız bu konuyla ilgili. Biz işimize odaklı, sahanın içinde en iyisini yapmaya çalışacağız. Hep oyun odaklı kalmaya devam edeceğiz inşallah." dedi.

POYET'İN ZİYARETİ

Ayrıca, Yunanistan Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Gustavo Poyet'in Trabzon'a varışını belirten Avcı, Poyet'in ziyaretinin içeriği hakkında bilgi verdi:

"Güzel bir ziyaret olacak. Hem oyuncuları var burada hem burada nasıl çalışmalar yapılıyor konusunda konuşup bizimle tanışmak istedi. Biz kendisini misafir edeceğiz. Çay, kahve içeceğiz, yemeğe davet ettik ama dönecekmiş, bir dahaki sefere inşallah. Bugün antrenmandan sonra misafirimiz olacak. Herhalde oyuncularla ve futbolla ilgili konuşacağız. Tanışma ve sohbet olacak."