Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın Beşiktaş ile karşılaşacakları maç öncesinde açıklamalarda bulundu. Avcı, "Beşiktaş kupayı 10 kere biz de 9 kere almışız, bunu eşitlemek istiyoruz." diyerek hedeflerini ortaya koydu.

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Abdullah Avcı, "Finale kalmak güzel, finalde de dost olmak güzel. İki takım da kupayı almak istiyor. Biz de Trabzonspor tarihine bir başarı daha eklemek istiyoruz. Beşiktaş kupayı 10 kere biz de 9 kere almışız, bunu eşitlemek istiyoruz. Trabzonspor tarihine bakınca kupalarla dolu bir geçmiş görüyoruz. Bu süreçte inişler ve çıkışlar yaşandı, ancak iki takım da sahada kazanma arzusuyla mücadele edecek." dedi.

"FİNAL OYNAYAN HERKES BAŞARILIDIR"

Final maçında bireysel performansların önemine vurgu yapan Avcı, "Final oynamak farklı bir duygu. Anlar ve bireysel performans belirleyici olacak. Son 2 aydır iyi bir çıkış yakaladık. Sahada oyunu sonuna kadar hak edenin kazandığı, oyunun ve performansın konuşulduğu bir final arzu ediyoruz. Kaybedenin kazananı alkışladığı bir futbol festivali olmasını, toplumumuzu saha içine yönlendirme açısından bir fırsat olarak görüyorum. Finaller, oyuncular ve teknik adamlar için çok önemlidir. Herkes kazanmıştır aslında. Yarıştığınız tüm kategorilerde oyunu ve oyuncuları geliştirmeye çalıştık ve kupalar kazanmak istedik. Final oynayan herkes başarılıdır. Futbolun iyileştirici gücüne odaklanalım, bunun dışına çıkmayalım." ifadelerini kullandı.

"6 AYDIR GELECEK SEZONU PLANLIYORUZ"

Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı, kupa kazanmanın geleceğe dair olumlu bir perspektif sağladığını belirterek, "Kupa kazanmak bizim için ulaşılabilir 2 hedeften biriydi. Kupa kazanmak, büyük camialarda ileriye doğru pozitif bakmanı gerektiriyor. 6 aydır önümüzdeki senenin planlaması için çalışıyoruz. Bu daha hızlı hareket etmemizi sağlayacak. Sezon başı planlaması yapıldı, transferlerin yüzde 50'si bitti. Kupayı kazandıktan sonra ertesi gün kendini cesaretli hissediyorsun." ifadelerini kullandı.

Avcı, "Trabzon'da tüm kupalara sahip olan Ahmet Suat Özyazıcı'dan sonra gelen bir teknik adam olmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Trabzonspor'un kaptanı Uğurcan Çakır ise "Yarın fair-playin konuşulduğu bir maç olmasını istiyorum. Biz de kupayı kazanıp taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz. Bu sene özelinde kupa ve 3.'lük hedefimiz vardı. İki taraf da kupayı almak istiyor. Umarım kazanan biz oluruz." değerlendirmesinde bulundu.