Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban kesmeye çalışırken yaralanan acemi kasaplar, hastanelik oldu.

Bayram namazının ardından kurban kesmek için kurulan kesim alanlarında yoğunluk yaşandı.

Bazı vatandaşlar yeterince deneyimsiz olmaları nedeniyle kurban kesimi sırasında kaza yaptı. Kazalarda yaralanan kişiler kendi imkanlarıyla veya ambulanslarla hastaneye taşındı.

Kayseri Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne tedavi olmak için gelen Mustafa Kış, 25 yıllık tecrübesine rağmen ilk defa elini kestiğini ve bunun nazar olabileceğini söyledi.

Tokat'ta Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban kesmeye çalışırken yaralananlar hastanelere başvurdu.

Malatya'da da kurbanlık keserken yaralanan acemi kasaplar, hastaneye koştu. Yanlış bıçak kullanımı nedeniyle yaralanan acemi kasaplar, çağırdıkları ambulans veya yakınlarının araçlarıyla Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. 

"ELİNİ KESENLERLE DALGA GEÇİYORDUM"

Aksaray'da ise elini kesip, hastanelik olan Mustafa Akbaş (60) "Elini kestirenlerle dalga geçiyordum. Benim başıma da geldi" dedi. 

"BEN KURBAN OLDUM"

Samsun'da da elinde kesik oluşan Tuğrul Akar, “İnekte hiçbir şey yok ama bizim atardamar kesildi. Kurbanda bir şey yok, kurban ben oldum. Şahdamarım da kesilse kurbana yardım edeceğim” dedi.

"1982'DEN BERİ İLK KAZAM"

Büyükbaşı yıkarken ipin elini kestiği Durmuş Gürbüz ise “Parmak uçlarımda kırık oluştu. Ben 1982’den beri kurban kesiyorum, bu ilk kazam ve son olacak inşallah” diye konuştu.

İSTANBUL'DA 513 KİŞİ HASTANELİK OLDU

İstanbul'da Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban keserken yaralanan 513 kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu. 

Muhabirlerin İl Sağlık Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, bayram namazının ardından bazı vatandaşlar kurbanlıklarını kesmeye çalışırken bıçak ve satır gibi aletlerle yaralandı. 

Yaralananlar, tedavileri için yakınlarının yardımı ya da ambulanslarla kentin farklı bölgelerindeki sağlık kuruluşlarına ulaştırıldı. 

Bu kapsamda, il genelindeki kamu hastanelerinin acil servislerine şu ana kadar 513 kişi başvurdu.