İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde, 17 yaşındaki ehleyitsiz sürücü T.C., geçen 1 Mart gecesi Kemerburgaz yolunda arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde durarak kontrol eden gruba cipiyle çarpmış, evli bir çocuk babası 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı.

Olayın sorumlusu T.C., annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır'a, oradan da ABD'ye kaçırılmıştı. 

Anneler günü öncesinde kalbinin kırık olduğunu ve gücü kalmadığını belirten anne Pervin Aci bütün annelerin anneler gününü kutladığını, ancak olaya karışan 9 çocuğun annesinin anneler gününü kutlamadığını kaydetti.

Aci, şöyle konuştu: 

- Kendi bilir, gelirse gelir, gelmezse orada yargılansın. 70 gündür bize kimse cevap vermedi. Artık gücüm kalmadı seslene seslene, habire seslendim...

"ANNELER GÜNÜ GELMESİN BANA"

Cuma günü torununu sünnet ettirmek üzere hastaneye götüreceğini söyleyen Pervin Aci "Dün çocuk servisine götürdük, büyük babası elinden tutup getirdi muayeneye. Volkan gibi kaynadım. Anneler günü hiç gelmesin bana. Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun, yalnızca iyi annelerin. Eylem Tok gibilerinin değil. Çağrıya da gücüm kalmadı. İlaçlarla duruyoruz ayakta" dedi.

EYLEM TOK'A ÇAĞRI

Baba Özer Aci ise anne Eylem Tok'a bir kez daha seslendi, "Ülkesine elleri kelepçeli dönmesin, kendi uçağa binip gelsin" dedi. Özer Aci, şöyle konuştu

- Bugün 70. gündeyiz. Adalet arayışımız devam ediyor. Hep hak hukuk dedim adaletten bahsettim. Eninde sonunda Eylem hanım gelip teslim olacak. Çünkü bir insan evladına bu kadar kötülük yapmaması lazım. Her geçen gün kendi aleyhine çalışıyor. Farketmiyor. Farketse de dönüş için kendine zemin hazırlıyor. Kendi ülkesine eli kelepçeli gelmesin, uçağa binsin kendisi gelsin. Ben yalnız değilim. Acımızı acısı deyip paylaşan, göz yaşımızı gözyaşım deyip paylaşan binlerce insan var.

- Onun için bir nebze huzurluyum bu konuda. Benimle ağlayan binlerce insan var. Ben olmasam da bu davayı yürütecek birileri muhakkak vardır. Gün geçtikçe yara kabuk bağlar ama benim yaram kabuk bağlamıyor. İlk başta basını susturmaya çalıştırlar, haberleri tam yapmamaya başladılar ama sonuç, gerçekler ortaya çıkıyor. Daha sonraki günlerde daha ne gibi gerçekler ortaya çıkacak göreceğiz.