Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yeni yönetim kurulu listesinde yer alan Acun Ilıcalı, TV 100'de yayınlanan "Az Önce Konuştum" programında çok önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fenerbahçe ile hiçbir sorunu olmadığını belirten Ilıcalı, aradaki iletişimsizliğin giderilmesi için her şeyi yapacağını ifade etti. Ilıcalı ayrıca, kendisi hakkında 'FETÖ' ve 'Adnan Hoca' konularında gündem sarsan iddialarda bulunan Aziz Yıldırım'a da yanıt verdi. 

Ilıcalı'nın açıklamalarından satır başları:

"Önümüzdeki sezon adil bir lig olacak. Suni bir ortam yaratıldı. Bu suni ortamın üzerinden gelecek bir takım kuracağız. Yakında bir basın toplantısı yapacağım, anti Fenerbahçe sistemi suni bir sistem. Bu işin içine Cumhurbaşkanımızı da soktular. Oradan başladığı iddia edilen Fenerbahçe'ye karşı bir operasyon yapıldı. Bunun sebebi tamamen art niyetli bir oluşumun, için işine Cumhurbaşkanımızı sokması ve her kesimde karşısına çıkması. Yüzde 200 eminim Cumhurbaşkanımızın Fenerbahçe ile ilgili bir problemi yok."

"KUSURSUZ CİNAYET"

"Cumhurbaşkanı spor aşığı, futbola düşkünlüğü var ve Fenerbahçeli! Yalan yanlış sözlerle belli kesimler etkileniyor ve sisteme sokuluyor. Hakem Fenerbahçe lehine hata yaptığında bir daha maç göremiyor. Bir daha yapıyor, 10 maç göremiyor. Fenerbahçe lehine olabilecek bir pozisyonda, kararını aleyhte vermez misin? Bunun adı kusursuz cinayet."

"GEREKİRSE CUMHURBAŞKANI'NA..."

"Ankara ile Fenerbahçe'nin arası kötü havaları yaratılıyor! Gerekirse gidip Cumhurbaşkanı'nı bilgilendireceğim! Dönem dönem kendisiyle konuşuyorum ve Fenerbahçe ile ilgili negatif bir şey yok! Geçen konuştuğumuzda, Kadın Voleybol Takımı'nın maçını anlattı, ben izlememişim. Spora böyle düşkün, Fenerbahçe ile ne düşmanlığı olsun? Bunlar şehir efsaneleri, hikayeler anlatılıyor. Ne gücüm varsa, ne ilişkim ve bağlantım varsa; hepsini kullanacağım bir şekilde. En güvendiğim şey taraftarın, bana olan sevgisi. Mourinho'nun imza töreninde adımı bağırdılar, tüylerim diken diken oldu. Biz bu güçle bunu yapacağız, Fenerbahçelilerin gücüyle yapacağız."

"YILDA 40-50 MİLYON EURO GETİRECEK PROJE"

Üst düzey Fenerbahçelileri motive edeceğim, onları heyecanlandıracağım. Proje anlatacağım onlara. Kafamda 3 tane proje var, yılda 40-50 milyon Euro yapar. Başkanımıza anlattım heyecanlandı. Bir tanesi medya ile alakalı ve o projeden her sene 15-20 milyon Euro gelecek.

'ADNAN HOCACI' SUÇLAMASINA CEVAP

Ilıcalı kendisine sorulan, "Aziz Yıldırım'ın 'Adnan Hocacı' suçlaması için ne diyeceksin?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Çok üzücü! Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'ye başkanlığı çok istiyor olabilir. Seçimde hezimetle ayrıldı, içinde bir şey yaşıyorlar olabilir. Ancak başkan olabilmek için bir Fenerbahçeliyi karalamak bana üzücü geliyor."

"18 YAŞINDAYDIM"

"Fenerbahçe'nin sorunu bu içerideki kavgalar. Suçlama çok çirkin olduğu için cevap vermek durumundayım. 35 yıl önceki konudan bir yere varmaya çalışırsa, bu art niyet. Daha önce 35 yıl önce görüştüğümüz açıkladım. Bir sohbet için gittim 'Fakirlere yardım et, insanlara destek ol' gibi Müslümanlığın güzel yanlarıydı. 18 yaşındaydım."

"ÇOK KOMİK YA!"

"Aziz Yıldırım'ın başkanlık döneminde Fenerbahçe'yi kendi programımda ağırladım. Amacım Fenerbahçe'ye yardım etmekti. Aziz Yıldırım'a bayılıyordum da ondan bunu yapmadım! Kendi başkanlığında Acun çok iyi, sonra Acun çok kötü! Çok komik ya!"


(Acun Ilıcalı, Aziz Yıldırım’ın başkanlığı döneminde birlikte oldukları fotoğrafları gösterdi)

"BANA BİR ŞEY OLMAZ"

"Takımıma destek oluyorum, aşığım bu renklere. Elimden geleni yapıyorum. Ali Koç başkan olduğunda aradı ve kampanya yapmamızı istedi. Üç günde 20 Milyon Euro topladık. Kanalımı Fenerbahçe için kullandım. Benim amacım Fenerbahçe'ye yardım etmek. Beni neden karalıyorsun? Senin karalamanla bana bir şey olmaz."

"MOURINHO OLAYI KOMPLE YALAN"

 "Aziz Yıldırım'ın Jose Mourinho olayı komple yalan. Üç gün görüşemediler, irtibat kuramadılar! Mourinho, bizimle görüştükten sonra telefon değiştirdi! Ulaşamadılar! Anlşama falan yok! Londra'da görüşmüşler, Mourinho da Ali Koç'a ve projelere baktı... Adam kabul etti."

"600 MİLYON EURO BORÇ BIRAKTI"

"Aziz Yıldırım ben bu seçimi kazanayım da, baltayla girmiş, kimi biçersem biçeyim, ne yalan söylersem söyleyeyim. Tamamen o modda... Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'yi 600 milyon euro borçla bıraktı. Bir insan, bir kulübü 600 milyon euro borçla batırıp gider mi? Ben Ali Koç'a şaşırıyorum. Kulübe geliyorsun 600 milyon euro borç var."

"İNSANLAR BÖYLE BİRİNİ İSTEMİYOR"

"Aziz Yıldırım'ın alacağı yok! Paranı al git, 600 milyon Euro batır, sonra gel ve yeniden başkanlık yap! Borç 300 milyon Euro'ya inmiş, 'hesabını soracağız' diyor. Devamlı posta koyuyor. O dönemler geçti, insanlar böyle bir insan görmek istemiyor. Ona FETÖ'cü, buna Adnan'cı diyor... Bunları yapıp başkanlığa aday olabiliyorsan, bunlara cevap vereceksin. Keşke buraya otursa da 600 milyon Euro'ya cevap verse. Aziz Yıldırım,böyle bir tartışmaya giremez. Konuşamaz. Ali Koç ile tartışmaya çıksın canlı yayında, hiçbir şey bilmediğimi söyleyeceğim."

 

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

"Kimsenin adamı değilim. 20 sene başkanlık yaptım, bana hiçbir siyasetçi, ne sağdan ne soldan yönetimine bunu al demedi. Ama karşı listeye baktığın zaman FETÖ'ye yakın insanlar, Adnan Oktar'a yakın insanlar. Hepsi o listenin içinde, inceleyin lütfen. Acun Ilıcalı FETÖ'cülere pasaport veriyormuş! İki Dominik varmış. Birinde FETÖ'cülere  pasaport veriyormuş. Çağırdım, eşiyle geldi. Yapma dedim. Fazla konuşmasın, Adnan Hoca konusuna girersem, sokağa çıkamaz öyle. Adnan Hoca meselesinde onun için oturdum polis fezlekesini okudum. 3 bin 500 sayfa. Orada suçlanan insanların yüzde 20'si 'Bizi Adnan hocayla Acun tanıştırdı' diyor."