Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen Fenerbahçe olağan seçimli genel kurul toplantısında konuşma yapan Ali Koç'un listesindeki isimlerden Acun Ilıcalı, Aziz Yıldırım'ın "Jose Mourinho'nun menajerine açıktan para verdiler" şeklindeki ifadeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Zor bir seçim döneminden geçtiklerini belirten Acun Ilıcalı, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Aziz Yıldırım, benim hakkımda çok çirkin ifadelerde bulundu. Bunlara yanıt vermeyeceğim. Zaten kendisini mahkemeye verdim. Ancak beni üzen başka bir olay var.

Aziz Yıldırım son olarak Fenerbahçe'yi karaladı. İrfan Can Kahveci transferi nedeniyle Ali Koç yönetimini şikayet edebileceğini söyledi. Yani Fenerbahçe'yi... Jose Mourinho'nun menajerine de açıktan para verdiğimiz söyledi. 

Jose Mourinho ile yapılan görüşmelerde ben de vardım. Siz şimdi kalkıp Jose Mourinho'nun menajerine açıktan para verdiniz derseniz, suçladığınız isimler Ali Koç, Jorge Mendes ve Jose Mourinho oluyor. 

Bu konu teknik direktörümüz Jose Mourinho'nun kulağına gitmedi mi sanıyorsunuz? Yarın Jose Mourinho ile çalışırsanız, onun yüzüne nasıl bakacaksınız? Menajeri dünyanın en büyük menajerlik şirketlerinden birine sahip ve en yakın arkadaşı...  Jose Mourinho bunu size sormayacak mı sanıyorsunuz? 'Benim menajerime neden iftira attınız, beni neden bulaştırdınız?' demeyecek mi?

Jose Mourinho beni aradı ve bunun gerçekten söylenip söylenmediğini sordu. Ben de 'Ne yazık ki yaşandı' dedim. Çok üzüldü, çok şaşırdı, inanamadı. Daha görevine tam olarak başlamadan menajeri açıktan para aldı şeklinde iftiralara maruz kaldı. Şimdi eğer seçilirseniz, Jose Mourinho ile nasıl çalışacaksınız?

Arkadaşlar geleceğe bakmamız lazım... Birbirimizi karalayarak, birbirimizi aşağıya çekmememiz lazım... Birlik olmamız gerekiyor. Bu stadyumu Türkiye'nin en büyük atmosferine çevirelim."

"ZOR BİR SEÇİM DÖNEMİNDEYİZ"

Her daim tribünlerde yer alan biri olarak artık yönetim kısmında yer almaya hazırlandığını söyleyen Ilıcalı, "Karşınızda olmak benim için büyük bir şeref. Bugüne kadar hep sizin olduğunuz taraftaydım. Bugün sizi buradan görmek, çok güzel. Bence birlik olduğumuz zaman yıkamayacağımız bir duvar yok. Hayatım hep pozitiflikle geçti. Hayat boyu kendi kariyerimde yaşamadığım mutluluk kalmadı. Beni bu dönemde en mutlu eden şeylerin başında Fenerbahçe'nin başarıları oldu. İyi ki Fenerbahçeliyim. Zor bir seçim dönemindeyiz. Başkanımız böyle bir görev için beni çağırdığında gurur duydum. Hevesle kolları sıvayarak 20 gündür bir görev yapıyorum. Seçimi kazanamazsak da gururla devredeceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

"ŞİMDİ SIRA GELDİ ŞAMPİYONLUĞA"

Başkan Ali Koç'un göreve geldiği Fenerbahçe ile şu anki Fenerbahçe arasında çok büyük farklar olduğunu aktaran Ilıcalı, "Benim geldiğim Fenerbahçe'de gördüğüm tabloda sayın başkanımız Ali Koç'u takdir etmem gerekiyor. Geldiğinde 600 milyon borç, maaşlar ödenmiyor, forma sponsoru bulunmuyor şeklinde bir tablo vardı. Benim geldiğim Fenerbahçe'de ise kadrosu güçlü, 1 mağlubiyetle geçen bir sezon. Şimdi sıra geldi şampiyonluğa" ifadelerini kullandı.

"24 SAAT ÇALIŞIYORUZ"

Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Ilıcalı, "Başkanımızın takdiriyle Mario Branco, ben, hocamız Jose Mourinho ve başkanımız kolları sıvadık. Güçlü, yenilmez, Avrupa şampiyonluğunu kazanan Fenerbahçe'yi hayata geçirmek için 24 saat çalışıyoruz. Geleceğe bakmamız lazım. Birbirimizi karalayarak aşağıya çekmememiz lazım. Birlik olmamız gerekiyor. Bu birlik de mutlaka oluşacak. Fikir ayrılıkları olabilir. Yarın ya da öbür gün bu stadı dünyanın en güzel atmosferine birlikte çevirelim" şeklinde konuştu

"EN BÜYÜK BİZ OLALIM ÇÜNKÜ EN BÜYÜĞÜZ"

Fenerbahçe'nin büyüklüğünü herkese ispat edeceklerini ifade eden Acun Ilıcalı, "Biz bütün olmak zorundayız. Rekabet edebilir, ayrı görüşlerde olabiliriz. Bu çok normal. Birbirimizi karaladığımızda Fenerbahçe'yi karalamış oluruz. Biz böyle değildik. Benim bu tribünlerde hayatım geçti. Ben o Fenerbahçe'yi istiyorum. Ali Şen başkandı, aslanlar gibi başkanlık yaptı. Metin Aşık başkanımız geldi, büyük transferler yaptı. Hiç böyle çamur atma durumları yoktu. Bize ne oldu böyle? Ben yeni bir Fenerbahçe için buradayım. Kendimize değil, rakiplere korku salmak için buradayım. Birbirimize değil, rakiplere korku salalım. En büyük biz olalım çünkü en büyüğüz. Başkanımız söz vermiyor ama size söz veriyorum, burada hayatımızın en büyük eğlencesini yaşayacağız. Hep birlikte Fenerbahçe'nin büyüklüğünü herkese ispat edeceğiz" açıklamasında bulundu.

"HEP BİRLİKTE ALKIŞLAYACAĞIZ"

Fenerbahçe'de teknik direktörlük görevine gelen Jose Mourinho için tribünlerden destek isteyen Ilıcalı, "Tarihin en güçlü kadrosunu kurmak için her şeyimi vereceğim. O takım buraya çıktığı zaman daha maç başlamadan hep birlikte alkışlayacağız. Görevi tamamlayıp sizin yanınıza geleceğim. Hayatım tribünde geçti, orası daha güzel. Şu anda bir sorumluluk verildi ve elimden geleni yapacağım. Sizden son bir ricam var. Hocamıza bir video yollamak istiyorum. Sana bir sürprizim var dedim. Bir video çekeceğim ve bunu hocamıza yollayalım. Onu mutlu edelim. Hocamıza güzel bir destek rica ediyorum. Tek bir dileğim var, büyük Fenerbahçe'nin büyük olduğunu tekrar gösterip tarih yazmak. İnşallah hep beraber yazacağız. Birlik, bize zaferi getirecek" diyerek sözlerini noktaladı.