Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Noterler Birliği'nde düzenlenen "Yarının Dünyasında Bugünün Çocuk Hakları'' konulu panele katıldı. Tunç, panel sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tunç, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in polis müdürlerinin oteli olduğu iddiası hakkında konuştu. Ankara'da değerlendirmelerde bulunan Tunç "Yargı makamlarına bildirilmesi, Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilmesi lazım, bu anlamda eğer böyle bir iddia varsa üzerine üzerine gidilmesi gerekir. İddia noktasında somut eğer bilgiler varsa bu bilgileri sayın Akşenerin yargı makamlarımızda Cumhuriyet Başsavcılıklarımız ile paylaşmasında çok büyük yarar olduğunu ifade etmek istiyorum" dedi.

Tunç ayrıca Ogün Samast'ın tahliyesi için de "Son iddianame süreciyle ilgili kamuoyunun bilmediği bazı hususlar var. Bu konular yargısal süreçlerle ilgili. Değerlendirmesini yapacak olan yargı makamlarıdır" yorumunu yaptı.

AKŞENER NE DEMİŞTİ? 

Akşener dün Seçim Hazırlıkları ve İstişare Toplantısı'nda "Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor" ifadelerini kullanmıştı. Akşener, 'otellerde fuhşun da ötesine geçilerek devletin yetiştirme yurtlarında barının kimsesiz, öksüz kızlara fuhuş yaptırıldığını' iddia etti. "Bir konu daha var; eski İçişleri Bakanı olarak özellikle takip ediyorum. Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor" demişti. (DHA)