Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar, SÖZCÜ TV’de Başkent Kulisleri programına katıldı.

Saygı Öztürk, Deniz Zeyrek ve Aslı Kurtulmuş Mutlu’nun sorularını yanıtlayan Karalar, belediye personeli tarafından öldürülen özel kalem müdürü Samet Güdük hakkında konuştu. Karalar, şunları söyledi:

*Akla hayale sığmayacak bir şey. Bizim işe aldığımız bir personel. Onlarca kez Samet’in kahvesini içmiş bir personelimiz. Nereden bileceksiniz, aklınıza gelmez.

*Oturuyor, çay içiyor, 20-25 dakika oturuyor. Hiç tartışma yok, hiçbir şey yok, “Kusura bakma” diyor, silahını çekiyor, kardeşimizi katlediyor.

"BİZİM DUYUMLARIMIZA GÖRE..."

*Bu katil telefonda birine, bizim duyumlarımıza göre, “Bunu vurdum” diyor. Tabii olay sanki alacak verecek meselesiymiş gibi yansıdı.

*O kadar olağanüstü, dürüst bir insan ki böyle bir ilişkisinin olması imkansız. Kaldı ki o adamın bu parayı bulup vermesi imkansız.

*Olay bu kadar basitken, bunun basına böyle yansıması üzüntü verici. Başsavcı vekili ile konuştum, bunun böyle olmadığını anlatmaya çalıştım. Bunun arkası var, önü var. Bir adamın ifadesine inanarak, güvenerek…

"HEDEF SİZ MİYDİNİZ?"

Zeydan Karalar, Deniz Zeyrek’in “Hedef siz olabilir miydiniz?” sorusuna da şöyle yanıt verdi:

*Bilmek mümkün değil. Onu söylemek de mümkün değil. Olabilirdi de olmayabilirdi de. Belediyede bir olay yaratılmak için olabilirdi, bilmiyorum. Ama Samet’le alacak verecek meselesi olması mümkün değil.

*Bu böyle olmayınca aklınıza bir sürü kuşku geliyor. Adam niye “kusura bakma” deyip vuruyor? Biri mi azmettirdi. Orada 3 şahıs oturuyor, biri gidiyor iki insan kalıyor. Onlar bize anlatıyor. Çayını içiyor, teşekkür ediyor, kalkıp vuruyor. Aklınıza kuşku gelmez mi? Alacak verecek meselesiyle kapatılması…

"TELEFON KONUŞMASI VAR"

Deniz Zeyrek’in “Yapmak zorundayım der gibi…” yorumuna da Karalar, şu yanıtı verdi:

Bir telefon konuşması var mesela, Kürtçe konuşuyor. “Ankara’ya gitti” diyor. Zeydan mı başkası mı bilmiyoruz bunu.