Adrien Rabiot, EURO 2024 yarı finalinde Fransa Milli Takım teknik direktörü Didier Deschamps'ın İspanya'ya karşı oynayacak kilit oyuncularından biri. Juventus'lu oyuncu, Luis de la Fuente'nin takımını övgüyle anarken, kendi performanslarını sergilemeleri durumunda Berlin'deki finale kalacaklarına inanıyor. Ancak Griezmann'ın formuyla ilgili yaptığı sert analiz oldukça şaşırtıcıydı.

Fransa'nın yıldız orta saha oyuncusu, Deschamps'ın sistemiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Bu durum daha çok sizinle ilgili. Antrenmanda çalıştığınız her şeyin hemen basında çıktığını görmek biraz tatsız. Bu rakibe işaretler veriyor. Biz üst düzey oyuncularız ve uyum sağlarız. O çeşitli sistemler üzerinde çalıştı ve biz de her birinde ne yapmamız gerektiğini biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Takımın yıldız futbolcularından Antoine Griezmann'ın performansı hakkında çarpıcı ifadeler kullanan Rabiot, şöyle konuştu:

Antoine'ın niteliklerini ve şüphesiz en iyi oyunculardan biri olduğu son Dünya Kupası'nda yaptıklarını göz önünde bulundurursak hepimiz bu durumuna şaşırıyoruz. Bunu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum, belki de fiziksel olarak o kadar iyi değildir. Antoine'dan çok daha fazlasını bekliyoruz çünkü o çok daha fazlasını yapabilecek kapasitede. Antoine olmadan da kazanabiliriz, üst düzey bir takımımız var. Ama tabii ki tam formda olsaydı daha kolay olurdu. Ama biz onunla birlikteyiz.

"EN İYİ OYNAYAN İSPANYA"

Yarı finaldeki rakipleri İspanya'yı yorumlayan Rabiot, "Avrupa Şampiyonası'nda en iyi oynayan takım onlar. Fikirlerine sadıklar, kanatlarda, ortada iyi oyuncuları var, komple bir takımlar ve güçlü ve zayıf yönleri de var. Ayrıca çok fazla oyuna izin veriyorlar ve biz de ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Fransa da rakiplerini oyunlarını değiştirmeye zorluyor, umarım iki harika takımla harika bir yarı final olur." şeklinde konuştu.

İspanya'nın 16 yaşındaki futbolcusu Lamine Yamal ve Fransa'nın deneyimli savunmacısı Theo Hernandez hakkındaki görüşlerini de aktaran Rabiot, şu ifadeleri kullandı:

Yamal baskıyla iyi başa çıkabilen, kaliteli, milli takım ve kulübü için iyi oynayan bir oyuncu. Bir yarı finali yönetmek karmaşıktır, onun üzerinde baskı kurmak ve rahat olmamasını sağlamak bize bağlı.

"Theo'nun bizde çok önemli bir rolü var ve vazgeçilmez bir unsur. İtalya'da iyi bir iş çıkardı, Milan'da ikinci kaptan ve Avrupa'da harika maçlar çıkardı. Ayrıca baskıya nasıl dayanacağını da biliyor. Bize çok uygun olan basit bir oyunu var diyebiliriz. Dörtlü çizgide çok iyi ve savunmada da çok iyi. Ayrıca Kylian ile çok iyi bir takım oluşturuyor ve herkes elinden geleni yaparsa finale çıkarız."