Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketenci, Fenerbahçe-Galatasaray maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kadıköy'de 0-0'lık beraberlike sona eren maçın ardından, sarı kırmızılı ekibin yöneticileri Mauro Icardi'nin penaltı beklediği pozisyonla ilgili tepki dolu açıklamalar yapmıştı. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un yanı sıra, Başkan Dursun Özbek ve Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur konuyla ilgili konuştu.

Sarı kırmızılılar, Fenerbahçe stoperi Djiku'nun müdahalesiyle yerde kalan Icardi'ye yumruk atıldığını ve pozisyonun penaltıyla sonuçlanması gerektiğini savundular. Yaşananların ardından Haber Global'e konuşan Fenerbahçeli yönetici Ahmet Ketenci, Galatasaray cephesine ateş püskürdü: 

"Galatasaray Kulübü yöneticilerinin yaptığı açıklamaları şaşkınlık içinde takip ediyoruz. Yaptıkları açıklamalarda 'Maçın skoruna etki eden hata, şampiyonluğa etki eden hata' diyorlar. Bunlar hangi maçı seyrettiler çok merak ediyoruz. Mesela dün mücadele ettiler mi? Sürekli yerde yattılar. Top oyunda 43 dakika kalmış. Kalecileri bir kere hızlı atak başlattı mı? Kayserispor ile oynadığımız maç daha heyecanlı bir maçtı. En azından 90 dakika ayakta kalan, futbol oynamak isteyen bir rakiple mücadele ettik."

"STANDART DIŞI İŞLERE ALIŞMIŞLAR"

"Herhalde dünya futbolunun dışındaki standartlara alıştıkları ve alıştırıldıkları için bazı şeyler onlara zor geliyor. Bütün takdir hakları onlardan yana kullanılmış ama yine de manipülasyon yapıyorlar. Penaltılar verilecek, kartlar çıkacak öyle maç kazanacaklar. Aksi olunca şampiyonluğa tesir eden hata olmuş! Alışmışlar çünkü, daha sahaya çıkmadan her şey düzenleniyor onlar için. Lig erteleniyor sonra devam ediyor. Atılan tüm adımlar alınan tüm kararlar tüm değişiklikler bir tek onlara yarıyor. Alışmışlar standart dışı işlere, biraz standartlar ve olması gerekenler olunca bu şekilde görüntülerle sabit bir pozisyon üzerinden dahi olay çıkıyorlar."

"YERDE YATARKEN KAZANAMADILAR"

"Haftalardır tüm kulüpler ve spor kamuoyu hakem performanslarından rahatsızken gerçekte bir tek Galatasaray rahatsız değil. Biz Süper Kupa için biz yabancı hakem olsun dedik. Şimdi hakemlerden şikayet ediyorlar ya madem böyle onlar da yabancı hakem talebinde bulunsalardı. Onların bu konuda tavırları ne olmuş? Yabancı hakem talep etmişler mi? Etmedilerse neden etmemişler? Şimdi ne oldu? Yerde yatarken maç kazanamadılar ve rahatsız oldular."

"İÇİ BOŞ KALIYOR"

"O kadar da değil. İşlerine gelmeyince itidale davet, adalete davet ediyorlar. Maç sonrasında paylaşılan fotoğrafların, ilgili pozisyonla hiçbir ilgisi olmadığı açıkça görülüyor. Oyuncu yerde yatarken ağzını tutuyor kulüp morarmış göz paylaşıyor. Morarmış göz fotoğrafının konu olan mücadeleyle alakalı olmaması kamuoyunu yanıltma çabasıdır. Şu çok net bir şey ki sizinle adalet, sizinle itidal aynı cümlede olmuyor. İçi boş kalıyor."

"BIRAKIN BU İŞLERİ"

"Kandırmayın insanları, en azından biz sizin ne olduğunuz biliyoruz. Bırakın bu işleri çıkalım sahada eşit şartlarda oynayalım. Fenerbahçe olarak oyunu temiz ve adil oynamaya devam ederken, karşımıza çıkan bu tür çirkin çabalarla da ne yazık ki muhatap olmak zorunda kalıyoruz."