Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterdikleri Gökhan Zan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydı sonrası, Zan ile TİP arasındaki görüşmelerde neler yaşandığını SÖZCÜ TV'de Serap Belovacıklı ile Aklın Yolu programında anlattı.

"SES KAYDININ GERÇEKLİĞİYLE İLGİLİ RAPOR VAR"

Gökhan Zan'ın şantaj konusunda suç duyurusunda bulunmak istemediğini belirten Şık, "Zan, 'Konuşma var ama ekleme yapılmış' dedi. Futbol yorumculuğu görüşmesinin hakkı olduğunu söyledi. Zan, biz adaylığını çektikten sonra savcıya gitti. Ses kaydının gerçekliğiyle ilgili rapor var. Başkasını aday gösterseydik yine eleştirilirdik. Lütfü Savaş'tan para aldığımızı söylemek, kötü niyet" dedi.

1 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Gökhan Zan’la, onun adına AKP'liler ile pazarlık yaptığı yönünde bir telefon görüşmesi yapan ve bu görüşmeyi kaydeden Turgay Kocakaya, geçtiğimiz günlerde tutuklanmıştı. Gökhan Zan’ın suç duyurusu üzerine soruşturma başlatan İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Silahlı tehdit' ve 'Kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme' suçundan ifadesini aldığını Kocakaya’yı cezaevine göndermişti.