İngiltere'de evini Airbnb üzerinden kiralayan bir kadının ilk misafirinin cinsel saldırısına uğramasıyla ilgili dava ülkede gündem oldu.

43 yaşındaki grafik tararımcı Diego Dellarovere, 2021'de Londra'nın güneyindeki Croydon'da evinde kaldığı kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanıyor. Ülkede konuşulan davada Dellarovere hakkındaki suçlamaları reddediyor.

Duruşmada ifadesi dinlenen kurban ise, saldırıya uğradıktan sonra köpeklerini de alarak odasına saklandığını ve evdeki bıçakları da yanına aldığını söyleyerek yaşadığı dehşeti anlattı. İsmi açıklanmayan kadın, "İlk başta sadece Airbnb'ye şikayette bulunacaktım ama bunu başkalarına da yapabileceğini düşündüm" dedi.

Dellarovere'in de Londra'da oturması nedeniyle neden odayı kiraladığına anlam veremediğini söyleyen kurban, ilk Airbnb deneyiminde bunun başına geldiğini belirttii. Dellarovere'in kendisine masaj yapmayı teklif ettiğini ve omuzlarına dokunduğunu kaydeden kadın, "İstemediğimi söyleyince birden beni kendine çekmeye başladı" diye konuştu.

Bir süre sonra adamın elinden kurtulup kendisini odaya kapattığını anlatan kadın, tüm geceyi onunla aynı evde geçirmek zorunda kaldığını, ertesi gün evden ayrılan Dellarovere'in kendisine mesajlar atmaya devam ettiğini belirtti.