Ajda Pekkan 12 Haziran'da Beşiktaş Tüpraş Stadyumu'nda konser verecek. Konserin yanı sıra bir görsel şov da sunacak olan Pekkan'a birçok sanatçı da eşlik edecek. Pekkan konserde yeni jenerasyondan çok değerli sanatçılarla düet yapacağını belirtti. 

Ajda Pekkan düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi: 

"Yıllar sonra bu mertebede ve bu kadar büyük bir yerde çıkmak biraz heyecan verici. Heyecanlı değilim desem yanlış olur. İnşallah her şey çok güzel olur. Çok değerli katılımcı arkadaşlarım olacak. Güzel bir proje oldu, güzel bir format oldu. O yüzden çok sıkı çalışıyoruz. Yeni jenerasyondan çok beğendiğim sanatçılar var. Onların bazılarıyla düetim var. Onlar için şarkı yaptım. Çok güzel ilerliyoruz. Bu aşamada fırtına gibi koşturuyoruz. Mesela konseptin içinde kıyafet var, hayal ettiğimiz şeyleri gerçeğe dönüştürmek için çok çaba sarf ediyoruz. Baktığınız zaman sahnede şarkı söyleyen sadece görsel değil fiziken, aynı zamanda enerji olarak da ve sinerji olarak da çok değerli arkadaşlarımızla, hem de orkestra arkadaşlarımızla, hem de bana eşlik edecek arkadaşlarımla çok güzel ilerliyoruz."

"SELDA BAĞCAN, MERT DEMİR, NORM ENDER..."

Pekkan, konserde kendisine eşlik edecek isimleri de açıkladı:

"En başta sevgili Selda Bağcan, sevgili Nilüfer bunlar benim can dostum. Işın Karaca da öyle, benim canım dostum. Hande Yener harika bir ses, çok bayılıyorum. Sıla, Cem Adrian da öyle. Sevgili Mabel Matiz, sevgili Mert Demir... Artık bu yeni arkadaşların hepsi benim sevdiğim ses. Semicenk, çok paradoks değil mi? Ama ben bu paradoksu seviyorum. Motive, Dolapdere Big Bang, Norm Ender ve korosu var. O gece olsa bitse ve çok güzel geçse gibi düşüncemiz var. O yüzden bu arkadaşlarımla ve benim de bizzat kendi büyük orkestrayla provalarım var. Bu provalar 5-6 gün sürecek. Ve ondan sonra da hepinizi bekliyoruz konsere, güzel bir konser olacağına inanıyorum."

"2 KİLO ALSAM DELİRİYORUM"

Ajda Pekkan, konserin hazırlık sürecinde çok yoğun bir program uyguladığını ifade etti:

"Bir sporcu gibi başladım. 2 kilo alsam deliriyorum. O, 2 kilo bana 10 kilo gibi geliyor. Şimdi hemen diyete başladım zaten. Sporumu yapıyorum. Dikkatli yaşıyorum. Çünkü bundan sonraki yıllarda hepimizin sağlıklı yaşama ihtiyacı var. Hayatın farklı olduğu, farkındalığı başladıktan sonra daha değişik ve daha göreceli olduğunu gördük. İnsanın kıymetinin, değerinin önce kendisinden başladığını sonra da yanında seçtiği insanlarla nasıl olduğunu öğrendik."

"SÖZ YAZAMIYORUM, ÇOK DENEDİM"

Pekkan şimdiye dek kendisine yöneltilen 'özgün müzik yapmama' eleştirilerine de şu sözlerle yanıt verdi:

"Söz yazamıyorum, çok denedim ama olmuyor. Çünkü sonu gelmiyor. Çok kafa yormak lazım. Ama şimdi Ajda Pekkan'ın keyfini ben yaşıyorum. Çünkü hep dağıldım daha evvel. Yani neredeydim? Nereye basıyorum? Ne yapıyorum? Kimlerle çalışıyorum? Çok da keyifliydi, Alice Harikalar Diyarı'nda gibiydi. Çünkü normal bir ailenin, kurumsal bir alenin yanından çıkıp da böyle birden bire sanat dünyası, 5 yıl film ondan sonra gazino ondan sonra özel konserler ve birden bire yurt dışı, oradaki anlaşmalar. Sonra Türkiye'den vazgeçemediğim için tekrar geri dönmeler, evlenmeler, ayrılmalar. Yani bir hayat çizgisine baktığınız zaman diyorsunuz ki bir sen varsın, bir de sen varsın. Yani bunun kıymetini bilmen lazım. Bu boşu boşuna gelmemiş bugüne kadar. Kendimden de, vatanımdan da vazgeçemedim. Ne için cover söylüyorum? Özgün müzik söylemiyorum diye tenkitler yapıldı. Sonra o coverlar bugün beni Ajda Pekkan yapan coverlar oldu."