Dünya çapında milyonlarca insanın başvurduğu akıllı asistan Alexa’ya İngilizlerin sorduğu ilginç sorular gün ışığına çıktı.

Amazon, en çok sorulan talepleri Spor, Boy, Yaş, Yemek Tarifleri ve hatta Gaz Çıkarmak dahil olmak üzere kategorilere ayırıyor.

Buna göre, birçok kişi “Alexa, bana hakaret et” ve “Alexa, 17 kez osur” gibi daha alışılmadık istekleri tercih etti.

Bunun dışında "Alexa, Kral Charles kaç yaşında?" ve "Alexa, milli marşı söyle" yönündeki birçok talep taç giyme törenine odaklanmıştı.

Barbenheimer etkisinin de sürdüğü gözlemlenirken Amazon'un akıllı asistanına "Alexa, Barbie filmi ne hakkında?" ve "Alexa, Oppenheimer filmi ne kadar sürüyor?" diye sorulduğu görüldü.

Elon Musk...

İnsanların boy uzunluğuna ilişkin en çok yapılan aramalar da oldukça spor odaklıydı. Lionel Messi'nin boyu en çok sorgulanan isim olurken onu Erling Haaland, Tyson Fury, Tom Cruise ve Cristiano Ronaldo takip etti.

Yaşlar söz konusu olduğunda insanlar en çok Elton John'un kaç yaşında olduğunu öğrenmekle ilgilenirken, Kral Charles, Angela Rippon ve Lionel Richie'nin yaşları da ilgi çekti.

Net serveti en çok ilgi çeken kişi milyarder Elon Musk olurken, meraklı İngilizler de Paul McCartney, Prens Harry ve Bill Gates'in net servetlerini sordu.

Eşler listesinin başında da "Alexa, Jennifer Lopez kiminle evli?" en çok arananlar arasındaydı ve bunu "Alexa, Taylor Swift kiminle evli?" ve "Alexa, Gordon Ramsay kiminle evli?" soruları takip etti.