TRT’de bir dönem yayınlanan Payitaht/Abdulhamit dizinde Tahsin Paşa rolünü oynadığı için AKP’nin ‘Tahsin Paşa’sı olarak bilinen AKP Grup başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu’nun, Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait olduğu iddia edilen jet ile yolculuk yaptığına yönelik videosu tepkilere neden oldu. 

14 Mayıs genel seçimlerinde AKP’den Manisa Milletvekili seçilen ve daha sonra AKP Grup Başkanvekilliği görevine getirilen Bahadır Yenişehirlioğlu’nun sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım tepkilere neden oldu.

ÖNCE PAYLAŞTI SONRA KALDIRDI

AKP Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu’nun sosyal medyasında paylaştığı “Memlekete Yol Alıyoruz” başlıklı videoda Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait olduğu belirtilen bir özel jete ilerlediği ve poz verdiği görüldü. 

Sosyal medyada Yenişehirlioğlu’nun 7 Aralık gecesi Bursa’da düzenlenen Vuslat’ın 750’nci Yılı etkinliğine katıldığı ve daha sonra Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın 8 Aralık günü Manisa’da gerçekleştireceği programlara katılmak için bakanlığa ait özel jetle memleketine hareket ettiği iddia edildi.  

AKP’li Yenişehirlioğlu’nun sosyal medyada yer alan videoyu daha sonra gelen tepkiler üzerine kaldırdığı gözlendi.

 

İLK TEPKİ SELÇUK ÖZDAĞ’DAN

Jetli videoya ilk tepki Gelecek-Saadet Grup Başkanı Selçuk Özdağ’dan geldi.

Özdağ sosyal medyadan yaptığı paylaşımda hiçbir milletvekilinin bakanlığa ait jetle yolculuk yapma konusunda ayrıcılığı olmadığı vurgusu yaparak şu ifadelere yer verdi:

-Sanırım görüntülerdeki jet. Orman Genel Müdürlüğü'nün uçağı. Milletvekilisiniz ve bizim yani  milletvekillerinin devlete ait söz konusu uçakla seyahat etme ayrıcalığımız yok.

-Sizin ayrıcalığınızın sebebi nedir Sn. Milletvekili? Seyahatinizi  attığınız tvit ile paylaşmak da neyin nesi?