Cumhur İttifakı'nda kriz... MHP’li Şanlıurfa Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, ittifak ortağı AKP’liler tarafından partiye şikayet edildi.

 AKP Genel Merkezi’ne Mehmet Ali Özyavuz isimli AKP üyesi tarafından yapılan şikayette, iki parti arasındaki kavga tek tek anlatıldı. AKP’nin kalesi olmasına rağmen 2019’da MHP’ye bırakılan Harran’daki iki parti arasındaki kavga dilekçede şöyle ifade edildi:

120 AKP’Lİ İŞÇİYİ ATTI

- 2019 seçimlerinde Harran’ı ittifaka teslim ettikten sonra MHP’li Milletvekili İbrahim Özyavuz, apar topar oğlu Mahmut Özyavuz’u belediye başkan adayı yapmış ve belediye başkanı seçilmiştir. Seçimin ertesi günü belediye başkanı daha evvel AKP’li olan Harran Belediyesinde çalışan 120 kişiyi tazminatsız kapı dışarı edecek şekilde işten çıkarmıştır.

GRİ PASAPORT SKANDALI

- Mahmut Özyavuz şuan soruşturması devam eden 265 kişiden oluşan çoğu PKK’lı, PYD’li ve DAEŞ’li kişiyi sportif faaliyet gösteren bir spor kulübü bir dernek gibi göstererek turneye katılmak üzere maddi çıkar karşılığı gri pasaport tanzim ettirerek bunların yurt dışına çıkmasına vesile olmuş olup söz konusu soruşturma adli makamlarda ve İçişleri Bakanlığında halen devam etmektedir.

DEAŞ-PKK SIM KART SATIŞI

- Özyavuz, 2017’de kendi işlettiği Turkcell bayiliklerinden terör örgütleri DAEŞ ve PKK adlarına büyük paralar karşılığı 5000 civarında SIM kart temin edildiği kamuoyu tarafından da bilinmektedir. Bu doğrultuda kendisi hakkında soruşturma başlatılınca bu bayilikleri başkaları üzerine devretmiştir.

RUHSAT İÇİN “AKP’DEN İSTİFA ET” DİYOR

- AKP’ye gönül vermiş kişilerin belediyeden herhangi bir talebi bulunduğunda söz konusu belediye başkanı AKP’den istifa etme karşılığında işlerini göreceğini  tehditler ve beyanlarda bulunmuştur. Halil Boğa isimli vatandaşın, Harran Belediyesinden iş yeri ruhsatı talebine “AKP’den istifa edersen ruhsat veririm” cevabı aldığı bilinmektedir.