Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu kabul etti. Erdoğan ve Yapıcıoğlu arasındaki görüşme AKP Genel Merkezi'nde saat 15.00'te başladı. 

Basına kapalı kabul yaklaşık 1 saat sürdü. Yapıcıoğlu, görüşmenin ardından parti genel merkezinden ayrılırken yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin yerel seçimlere ilişkin olduğunu söyledi. 

YEREL SEÇİM HEYETİ

Prensip olarak Cumhur İttifakı'nın devam etmesi yönünde bir talep ve irade uyuşması olduğunu ifade eden Yapıcıoğlu, "Arkadaşlarımız önümüzdeki günlerde detayları çalışacaklar. Detaylar belli olduktan sonra icap ederse kamuoyuna yeni bir açıklama yaparız" diye konuştu. 

Yapıcıoğlu "Görüşmede yerel seçimlerde işbirliği için bir il telaffuz edildi mi?" sorusu üzerine, detayları zamanı gelince paylaşacaklarını söyledi. Görüşmeler için heyet oluşturulup oluşturulmadığı sorulan Yapıcıoğlu, şunları söyledi: 

- Sayın Efkan Ala başkanlığında AK Parti heyeti olacak. Bizde Genel Başkanvekilimiz İshak Sağlam başkanlığında heyet olacak. Üçer kişilik heyetler, bu çalışmaları yapacaklar. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde bir sonuca ulaşmak için gayret edecekler.

Yapıcıoğlu "İlk görüşme ne zaman yapılacak?" sorusuna "Muhtemelen, yarın ya da cuma günü olur" yanıtını verdi. Erdoğan dün de Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile AKP Genel Merkezi'nde bir araya gelmişti.