İYİ parti Uşak teşkilatı kurucuları arasında yer alan eski ileski başkanlarından Evren Duygu partisinden istifa etti. Duygu istifasını aday tanıtım toplantısı için Uşak’a gelen Genel Başkan Meral Akşener ziyaretinden saatler önce sosyal medyadan duyurdu. Partinin kurucu il başkanı Ali Kurt’un başkan yardımcısı olarak görev yapan, Kurt’un milletvekili adaylığı için istifasından sonra 2018 yılında il başkanlığına getirilen Duygu, yaklaşık 5 ay kaldığı görevde partiyi yerel seçimlere hazırlamıştı.

PARTİ İÇİ ADALETSİZLİK VURGUSU

İstifa ettiğine dair e-devlet görselini sosyal medya hesabından paylaşan Evren yaptığı yazılı açıklamada, “İYİ Parti’de maalesef kuruluş felsefesinin tersine hareket edip, eksen kayması yaşamıştır. Adalet ve liyakati hedefleyip, parti içi adaletsiz ve liyakatsiz görevlendirmenin merkezi haline gelmiştir. Kongre süreçlerinin sağlıklı yürümesi için kurulan kurul, adaletsizliklerin temsilcisi olmuştur. Bu durumun genel başkanın bilgisi dışında gerçekleşmesi mümkün değildir. Bu tetikçi ekibiniz emirlerini yerine getirirken kontenjanla vekil yaptınız. Bu ekibinizdeki yeğeninizle neyi paylaşamadınız da sonradan ihraç ettiniz? Biz sadece tahminde bulunabiliyoruz. Hani liyakati bırakıp satıldığı konuşulan vekillik ücretlerini mi pay edemediniz” ifadelerini kullandı. Duygu paylaşımına, “Bizi ihraç etmeyi beceremediniz, ben istifa ediyorum” notunu düştü.

"DOĞRULUĞUN YERİNDE YEL ESİYOR"

SÖZCÜ’nün telefonla ulaştığı Evren Duygu, “İl yönetiminin görevden alınmasından bu yana sıkıntılar yaşanıyordu. MHP’deki siyaseti bırakma gerekçemiz adaletsizlik ve haksızlıktır. Zorbalıkları kabul edecek olsaydık zaten MHP’de devam ederdik. İYİ Parti adalet ve doğruluklar üzerine kurulan bir partiydi. Ama bunların yerinde yeller esiyor. Kamuoyuna da düşen, zaten vekillik sıralarının satılması mevzuları da etken oldu. Her ne kadar parmak sallayarak cevap vermek yerine iftira atıyorlar dese de bu durum bizi rahatsız etti. Bütün bunlara rağmen hala memlekette bir umut olsun gözüyle baktık. Yerel seçimlerde de bu umudu yitirtmeleri üzerine noktayı koyduk” diye konuştu.