İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir zamanlar Cumhurbaşkanı yardımcısı olmasını istediği Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a yüklendi. 

Akşener Keçiören’de katıldığı iftarda konuştu ve “Hırsız içerdeyse kapı kilit tutmuyor. Koltuğunu düşünenlerle hiçbir yere varılamıyor. İstanbul, Ankara, Adana’yı kazanmak Türkiye’yi kazanmaya yetmiyor. “Ceketimi koysam seçilir” diyenlerle “Kola kutusunu koysam seçilir” diyenler arasında fark yok. Pazar günü biz 81 il ve ilçelerde kendi adaylarımızla seçime giriyoruz’’ dedi ve şunları söyledi:

"HAİNLİK ETTİLER"

"2019’da Mansur Yavaş istifayı bastığında, CHP’den yeniden aday olması engellendiğinde yanında biz vardık. 2020 yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastalığını fırsat bilip ayağını kaydırmak isteyenlerin karşısında da biz vardık. 2022 yılında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hapis cezası haberini aldığında Saraçhane’ye koşan bir tek biz vardık. Ama bugün aldığımız karara saygı göstermek yerine hepsinin teker teker hainlik ettiği de maalesef biz olduk. CHP’nin kirli pazarlık, iftira ve operasyonlarına karşı da mücadele edeceğiz."

YAVAŞ VE CHP’YE TEPKİ

Akşener Mansur Yavaş’ı da eleştirdi ve ‘’Pazarlıkların en çirkini Ankara’da oldu. Partimizden istifa ettirdiği il başkanının, ilçe başkanlarının, Ankara teşkilat mensuplarımızın şu anda kendisiyle çalıştığını Mansur Yavaş söyledi, itiraf etti. Bu pişkinliğe şaşırdım. Böyle bir ahlaksızlıkla böbürlenen şuursuzluğa şaşırdım. Bu cürete, bu özgüvene, bu cesarete şaşırdım” ifadelerini kullandı.

Akşener, Özgür Özel’in “Meral Hanım’a abla derim”  sözü için de “Utanmıyor, işi düşen abla edebiyatı yapıyor. Bana abla deyip sonra bize küfür kıyamet sövmelerinden, ‘Bunlar faşist’ diye saldırmalarından bıktım. Bizi CHP’ye bir şeyler kazandırmak zorunda olan paryalar olarak görme şımarıklığından usandım. Bana abla mabla demeyin. Vıcık vıcık bir riyakarsınız’’ dedi.