Tarkan'ın yeni şarkısı yayınlandığı dakikadan itibaren yoğun ilgi gördü. Tarkan bir taraftan yoğun destek, diğer tarafta ağır eleştiriler aldı.

Muhalefet liderlerinden ilk tepki İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Akşener, şarkıyı Twitter hesabından paylaştı ve şu notu düştü: "Çoğu gitti, az kaldı"
Siyaset dünyasından gelen ilk tepkiler şöyle:

Cemal Enginyurt: 
Güzel bir şarkı. Siz bundan ne anlam çıkarttınız da, saldırıya geçtiniz? Bence boşuna çırpınmayın, GEÇÇEK GEÇÇEK, VALLAHİ de GEÇÇEK, BİLLAHİ de GEÇÇEK. Size demiyor, üstünüze alınmayın. Soyguncu, talancı, yalancıya diyor. AÇLIK DÜZENİNE DİYOR.Fikri Sağlar: 
"Düş yakamızzzdan, Geççek elbet. Sen çok yaşa Tarkan"Faik Öztrak: 
Gitçek gitçek geldiği gibi gitçek. Her şeyin sonu var, bu çile de bitçek..."


Tunç Soyer: 
Sevgili Tarkan'ın söylediği gibi, 'O çiçekten günler çok yakında... Geççek geççek"Özlem Çerçioğlu: 
"Umut dolu bir şarkı.. "


[old_news_related_template title="Tarkan yeni şarkısı 'Geççek'i yayınladı: Geldiği gibi gitçek, her şeyin sonu var bu çile de bitçek" desc="Megastar Tarkan'ın 'Geççek' adlı şarkısının klibi saat 21.00'de Youtube'ta yayınlandı. Şarkıda 'Gitçek gitçek geldiği gibi gitçek. Her şeyin sonu var, bu çile de bitçek. Oh oh zilleri takıp oynıycaz o zaman. O çiçekten günler çok yakın inan' sözleri yer alıyor." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2022/02/17/iecrop/tarkan-1_16_9_1645122042.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/magazin-haberleri/tarkan-yeni-sarkisi-gecceki-yayinladi-geldigi-gibi-gitcek-her-seyin-sonu-var-bu-cile-de-bitcek/"]

[old_news_related_template title="Tarkan, 17 Şubat'ta çıkacak yeni şarkısının adını duyurdu" desc="Sanatçı Tarkan, uzun süredir hayranlarının heyecanla beklediği yeni şarkısının adını açıkladı. İsmi 'Geççek' olan şarkı 17 Şubat'ta yayınlanacak." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2022/02/14/iecrop/tarkan.gecceksarkisi_16_9_1644814288.jpeg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/magazin-haberleri/tarkan-17-subatta-cikacak-yeni-sarkisinin-adini-duyurdu/"]