Aşk her zaman sorunsuz ilerlemez, bazı ilişkiler ne yazık ki ayrılıklarla son bulur. 2023'te de ayrılıklarıyla hayranlarını üzen, yakınlarını şaşırtan birbirinden ünlü isimler oldu. Kimisi çekişmeli boşanmalarıyla ayrılıklarını taçlandırırken, kimisi de sessiz sedasız son derece olgun duyurularla ilişkilerine son verdiklerini paylaştılar.

2023'e veda ederken eski aşklarına da veda eden ve hatta kimisi şimdiden yeni ilişkilere yelken açan isimler...

BİR YILA İKİ AYRILIK SIĞDIRDI

Son yılların parlayan yıldızı Taylor Swift, sadece başarılı müzik kariyeri ile değil aynı zamanda özel hayatıyla da 2023'te sık sık gündeme geldi. Dünyaca ünlü şarkıcı bir süredir Travis Kelce ile mutlu bir birliktelik yaşasa da 2023 onun için pek de kolay geçmedi.

Swift önce 2016'dan beri beraber olduğu Joe Alwyn ile ayrıldı. Altı yıl süren ilişkilerini kameralar önünde yaşamayı tercih etmeseler de aslında Alwyn, Swift'in pek çok şarkısına ilham oldu. Ancak ikili bu uzun beraberliği nisan ayında sonlandırdı. Swift bu ayrılığı Matt Healy ile atlatmaya çalıştı ve yeni bir aşka yelken açtı.

İkili, aslında 2014 yılında taraflarınca doğrulanmasa da kısa bir süre beraber olmuştu ve kader ağlarını yeniden ördü. Ne yazık ki bu ilişki de Swift için hüsranla sonuçlandı.

RICKY MARTIN VE JWAN YOSEF

Ricky Martin ve Jwan Yosef, altı yıllık evliliklerinin ardından temmuz ayında boşandıklarını duyurdular.

Çift, "Şimdi en büyük arzumuz, birbirimize olan saygı ve sevgimizi koruyarak, sağlıklı bir aile dinamiği ile barış ve dostluk odaklı bir ilişkiye sahip olarak çocuklarımızın birlikte yetişmesini sürdürmek" dedi.

ELLE FANNING VE MAX MINGHELLA

Elle Fanning ve Max Minghella, ilk kez Temmuz 2018'de İtalya'nın Floransa kentinde el ele tutuşurken görüldü. İkili, aynı yıl Fanning'in rol aldığı ve Minghella'nın yazıp yönettiği Teen Spirit'te birlikte çalıştı. 

Çift olarak çalıştıkları süre boyunca, ilişkilerini gözlerden uzak yaşasalar da zaman zaman etkinliklere birlikte katılıp Instagram'da paylaşım yapmayı ihmal etmediler.

Ne var ki çiftten üzücü haber geldi. Fanning, ayrıldıklarını Harper's Bazaar UK'de nisan ayı başında yayınlanan röportajı sırasında dolaylı olarak duyurdu. Şu anda bekar olduğunu ancak aşkı yeniden bulma konusunda umutlu olduğunu açıkladı: “Ben umutsuz bir romantiğim. İlk görüşte aşka inanıyorum. Bana deli deyin ama ben bunlara inanıyorum. Bunun benim kaderim olduğunu hissediyorum."

NOEL GALLAGHER VE SARA MACDONALD

2000 yılında İbiza'da tanışan Noel Gallagher ve Sara MacDonald, 2011 yılında evlendi. 12 yıllık evliliklerinin ardından 16 Ocak 2023'te boşanacaklarını duyurdular.

Bir sözcü, "Noel ve Sara, öncelikleri olan çocuklarına birlikte bakmaya devam edecekler" dedi. 

18 YILLIK EVLİLİK SKANDAL İDDİALARLA BİTTİ

Kevin Costner, 18 yıldır birlikte olduğu Christine Baumgartner ile sürpriz ayrılık kararının ardından bu defa da çocuklarının velayeti ve nafakası için açılan davayla dikkat çekti. Costner eşinin kendisini evsiz bırakmaya çalıştığını ve evli olduğu süreçte aldatılıp aldatılmadığını bilmediğini söylerken, Baumgartner da hem Costner'ın yakın arkadaşıyla yaptığı tatille hem de Costner'ın mal beyanında yanlış bilgiler verdiğini söyleyerek gündeme geldi.

Nihayet ikili arasındaki nafaka davası sonuçlandı ve Costner bu savaşı kazanmış oldu. Ancak Costner bu zaferin ardından yaptığı açıklamada kazanan olmadığını hissettiğini söyledi: "Biliyorsunuz, biriyle bu kadar uzun bir hayatınız olduğunda kazanan olmaz."

AVRIL LAVIGNE VE MOD SUN

Avril Lavigne ve Mod Sun, Ocak 2021'de çıkmaya başladı ve Nisan 2022'de nişanlandılar.

Ancak 21 Şubat'ta ayrılıklarını doğrulayarak ilişkilerini sonlandırdılar.

REESE WITHERSPOON VE JIM TOTH

12. evlilik yıldönümlerine sadece birkaç gün kala Witherspoon, Instagram hesabında kendisinin ve kocası Jim Toth'un ayrılmaya karar verdiğini duyurdu:

"Paylaşacak bazı kişisel haberlerimiz var... Boşanma konusundaki zor kararı büyük bir özen ve dikkatle verdik. Birlikte çok güzel yıllar geçirdik ve birlikte yarattığımız her şeye karşı derin sevgi, nezaket ve karşılıklı saygıyla ilerliyoruz.

Bir sonraki bölüme ilerlerken en büyük önceliğimiz oğlumuz ve tüm ailemiz. Bu konular asla kolay değil ve son derece kişisel. Şu anda herkesin ailemizin mahremiyetine duyduğu saygıyı gerçekten takdir ediyoruz."

JUSTIN VE SOPHIE TRUDEAU

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve eşi Sophie, 18 yıllık evlilikten sonra ayrıldıklarını duyurdu. Çift 2005'te evlenmişti. Aslında birbirlerini çocukluklarından beri tanıyorlardı ama 2003'te bir yardım galasında yeniden bir araya geldiler. Çiftin 15 yaşında Xavier, 14 yaşında Ella-Grace ve 9 yaşında Hadrien adında üç çocuğu var.

Instagram'da yaptıkları açıklamada, "Her zaman olduğu gibi birbirimize ve inşa ettiğimiz ve inşa etmeye devam edeceğimiz her şeye derin sevgi ve saygı duyan yakın bir aile olarak kalıyoruz" dediler.

ARIANE GRANDE VE DALTON GOMEZ

Ariane Grande, 2023'ü aşk hayatındaki çalkantılarla geçirdi. Grande, hem ayrılığıyla hem de henüz ayrılmadan gönlünü kaptırdığı rol arkadaşıyla manşetlerde yer aldı. 

Ünlü isim, büyük bir aşkla evlendiği Dalton Gomez ile yollarını ayırırken, çoktan yeni projesindeki rol arkadaşı Ethan Slater ile yeni bir aşka yelken açtı.

BELLA HADID VE MARC KALMAN

Ünlü model Bella Hadid, aşk hayatında bir türlü istediği mutluluğa kavuşamıyor.

Son olarak 2020'den beri beraber olduğu ve bir dargın bir barışık devam ettirdiği ilişkisini de sonlandırdı.

SOFIA VERGARA VE LOE MANGANIELLO

Çift, yedi yıllık evlilik ve bir yıllık flörtün ardından 17 Temmuz 2023'te boşandıklarını duyurdu. 

Çifte yakın bir kaynak ikilinin ayrılığı ile ilgili şu şekilde konuştu: "Bir süredir birbirlerinden ayrı yaşıyorlar ve sorunları çözmeye çalışıyorlar, ancak hayatlarının farklı alanlarına odaklanıyorlar. Birbirlerini kesinlikle seviyorlar ve saygı duyuyorlar, ancak başlangıçtaki tutku sona erdiğinde ve diğer alanlar araya girdiğinde, küçük farklılıklar daha da büyüyor."

NATALIE PORTMAN VE BENJAMIN MILLEPIED

Hollywood'un hiç şüphesiz en büyüleyici isimlerinden biri olan Natalie Portman 11 yıllık evliliğinde sallantılarla karşılaştı. Portman ve Millepied'in, 11. evlilik yıldönümlerinden kısa bir süre sonra, Millepied'in 25 yaşındaki iklim aktivisti Camille Étienne ile ilişkisi olduğuna dair haberler çıktı. Çiftin, ayrılığı konuşulurken Portman'ın iki çocukları için yeniden Millepied'e bir şans verdiği konuşuluyor.

Ağustos 2023'te US Weekly'ye konuşan çifte yakın bir kaynak, "Natalie, Benjamin'in ilişkisinin kendisi için hiçbir şey ifade etmeyen kısa ve aptalca bir ilişki olduğuna inanıyor" dedi.

BRITNEY SPEARS VE SAM ASGHARI

Gösteri dünyasının en sansasyonel isimlerinden biri olan Briney Spears, sosyal medyada paylaştığı çarpıcı pozlarının yanında özel hayatıyla da ilgi odağı.

Ünlü şarkıcı, babasının vasiliğinden kurtulduktan seneler sonra, uzun süredir beraber olduğu Sam Asghari ile rüya bir düğünle hayatlarını birleştirmişti. Ancak çift 14 ay süren evlilikten sonra ayrılık kararı aldı.

JOE JONAS VE SOPHIE TURNER

Birbirinden ünlü iki isim büyük bir aşkla evlenmiş ve çocuk ssahibi olmuştu, beraberlikleri hayranları tarafından da destekleniyordu. Ancak bu yaz aldıkları ayrılık kararı ve bu süreçte birbirleri hakkındaki iddiaları herkesi şoke etti.

Jonas ve hayranları Turner'ın çocuklarına bakmadığını ve sürekli partilerde olduğunu söylerken, Turner hayranları ve sektörden pek çok isim bu iddiaların son derece cinsiyetçi olduğunu belirtti. Arıca Turner, Jonas'ın çocuklarının pasaportunu vermediğini de belirtti.

İkili arasındaki sürtüşmeler sonunda kesildi ve ayrılıklarını nihayet çocukları için daha olgun bir çerçeveye oturttuklarına dair açıklama yaptılar.

HUGH JACKMAN VE DEBORRA-LEE FURNESS

27 yıllık birlikteliğin ardından aktör Hugh Jackman ve eşi Deborra-Lee Furness, People'a yaptıkları açıklamada 15 Eylül 2023'te ayrıldıklarını duyurdular:

"Harika, sevgi dolu bir evlilik içinde karı koca olarak neredeyse 30 yılı birlikte paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Artık yolculuğumuz değişiyor ve bireysel gelişimimizi sürdürmek için ayrılmaya karar verdik. Ailemiz her zaman en büyük önceliğimiz oldı ve öyle de kalacak. Bir sonraki bölüme şükran, sevgi ve nezaketle başlıyoruz. Ailemiz tüm yaşamlarımızda bu geçişi sürdürürken, mahremiyetimize saygı gösterme konusundaki anlayışınızı büyük ölçüde takdir ediyoruz... Bu, ikimizin de yapacağı tek açıklama."

Çiftin Oscar ve Ava adında iki çocuğu var. Avustralya yapımı Corelli dizisinin setinde tanışmış ve bir yıl sonra da evlenmişlerdi.

JOSHUA JACKSON VE JODIE TURNER-SMITH

2 Ekim Pazartesi günü Jodie Turner-Smith, yaklaşık dört yıldır evli olan Joshua Jackson'a boşanma davası açtı.

Üç yaşında bir çocukları olan çiftin son zamanlarda sorunlar yaşadıkları belirtilirken, Jackson'ın, eşinin bu kararına hazırlıksız yakalandığı ve Smith'in bu kadar mutsuz hissettiğini fark etmediği belirtildi.

45 YILLIK EVLİLİĞİNİ BİTİRİYOR

Hollywood'un yaşayan efsanelerinden biri olan Merly Streep'in aldığı boşanma kararı herkesi şoke etti. Üstelik çiftin uzun yıllardır aslında ayrı olduğu ancak boşanma kararını yeni aldıkları belirtilince şaşkınlık daha da arttı.

Şeytan Marka Giyer (The Devil Wears Prada), Mamma Mia!, Küçük Kadınlar (Little Women) gibi birbirinden başarılı yapımda rol alan Oscar ödüllü oyuncu Merly Streep, 76 yaşındaki heykeltıraş eşi ile 6 yılı aşkın süredir ayrı olduklarını açıkladı. İkilinin her zaman birbirlerine değer vereceği ancak artık yollarına ayrı devam edecekleri belirtildi. Streep ve Gummer en son 2018 Oscar töreninde birlikte görülmüştü.